Ocena kierowcy - Honda Civic IX Tourer Facelifting

Jocker07, 2 miesiące temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic IX Tourer Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny mocny silnik, do tego ekonomiczny.
Najlepsze auto jakie miałem w życiu.
Zwinny, elastyczny i co najważniejsze bezawaryjny.
Szkoda że w2016 nie było 6 stopniowych automatów. Dlatego mój wybór padł na 6biegowego manuala ale nie żałuję. Skrzynia sprawuje się bez zarzutu.
Dobrze trzyma się drogi i wybacza wiele błędów kierowcy, zawieszenie dosyć twarde ale jak na kombi całkiem komfortowe.
Lakier dosyć miękki i bardzo cienki. Korozji do tej pory żadnych nie mam ale to pewnie zasługa garażowania.
Widoczność bardzo dobra zarówno z tyłu jak i z przodu.
Tu Honda sięga po mistrzostwo. Nie dość że tylne fotele składają się do góry i mamy wolną całą przestrzeń od podłogi to jeszcze po złożeniu tylnich oparć podłogą bagażnika pięknie licuje się w równej lini ze złożonymi siedzeniami. No i na plus zasługuje ogromny schowek pod podłogą bagażnika. Całe auto bardzo przestronne i pojemne.
Wszystko super tylko szkoda że nie da się zamknąć mechanicznie przednich środkowych nawiewów.
Przestrzeni przed nogami i po bokach nie brakuje ale nad głową dla wysokich osób może być ciasno. Ja mam 183cm i jest tak w sam raz.
Czasem na postoju zastanawiałem się czy auto mi nie zgasło bo nie słyszałem silnika. Przy wyższych obrotach silnik słychać ale jest na prawdę przyjemny dźwięk. Civic ma bardzo opływowe kształty więc opory powietrza nie powodują praktycznie żadnych hałasów
Jeśli chodzi o spalanie to wychodzi w granicach 6,7 -7,4 L/100 km. Oryginalne części w przystępnych cenach. W oleje warto zainwestować lepsze.
Jeden z bardziej udanych modeli Hondy , może dlatego tak szybko został wycofany z produkcji. No i ostatni silnik bez turbin. Teraz już ze świecą szukać.
Na prawdę bezawaryjne auto. Wymiany wymagają jedynie częściej eksploatacyjne.
Żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]