Lista ocen Honda Civic IX Tourer (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jak do tej pory wydatki na Honde ograniczają się do zimowego płynu do spryskiwaczy i tankowania. Doświadczenia z Civikiem poprzedniej generacji sprawiły że nie zamierzam serwisować samochodu w aso (obstawiam że gwarancja się nie przyda). Wymianę oleju i filtrów będę dokonywał we własnym zakresie. Zamierzam dodatkowo na wiosnę zabezpieczyć podwozie. Ze spalaniem sytuacja jest następująca: Trasa: 110km/h - 6.5l/100km ; 140km/h - 7.5l/100km...
~pawelwisnie
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jak na auto tej klasy z dość mocnym silnikiem spalanie w dużej mierze zależy od stylu jazdy można jadąc ekonomicznie na trasie uzyskać spalanie w okolicach 6,0 litra/100km, jadąc w trasie z prędkością ok 130 spalanie waha się na poziomie 7.0 - 7,5 l/100km, co do innych kosztów to na razie brak przeglądy podobno w ok 700 zł można przedłużyć gwarancje do 5 lat i przebiegu 300 000 w rozsądnych pieniądzach
~Michał
Tourer 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Jak dla mnie przeciętna cena serwisu. Części można dostarczać swoje także wychodzi taniej. Nie orientuje się czy np. VW serwis jest tańszy. Wcale nie ma tragedii wystarczy poczytać na forum jak ludzie opisują ile płacą.
~Woj
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Do tej pory nie zmieniałem nawet żarówki, a w przegląd gwarancyjny w ASO wyniósł niecałe 400PLN (ze zniżką, a także po 10,5 miesiącach od zakupu i wymieniono tylko filtr powietrza, bo wg komputera olej był ok)
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Cena dość wysoka, jednak wiesz za co płacisz. Przy odsprzedaży Honda będzie znacznie droższa niż inne kompakty. Z tego co wiem 1 przegląd w granicach 700pln. Samochód musi spalić przynajmniej te 7 litrów pb95.
~Bart
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie jest tanie w zakupie, sporo pali, zdarli na ubezpieczeniu, ale liczę, że oszczędzę na serwisie i dostałem jakieś dodatkowe gwarancje i fajne koła zimowe.
~kon
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
długie trasy do 110 ok 6l/100. Autostrada 130 ok 7l/100. Miasto/korki to ile wlejesz 9-10l/100
~jarkucin
Tourer 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Zastanawiałem się nad hybrydą od Toyoty, ale nie mam wątpliwości, że Honda w dieslu, to lepszy wybór...
~Rafał
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
pali wiecej niz poprzedni model ale w sumie oki

Usterki Honda Civic IX

Honda Civic IX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~RomekP
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
jak to tej pory tylko paliwo i 1000zł mycie w serwisie:)
Honda Civic IX Tourer