Ocena kierowcy - Honda Civic V Coupe

pawel, 19 lat temu
Silnik 1.6 ESi 125KM 92kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Coupe 1.6 ESi 125KM 92kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
samochód godny marki honda. Nie polecam sam po wypadkowych albo skatownych. Za te pieniądze nawet starsze egzemplarze sa godne uwagi nigdy mnie nie zawiódł.
1.6v-tec silniczek ok ładnie ciagnie od 5000obr dosłownie wgniata w siedzenie ale na benzynce na gaziku jest troche gorzej ale poscigac tez sie mozna:))) troszkę popije oleju jak sie go przeciąga ale to w v-tecach normal
skrzynia pracuja doskonale biegi wchodza tak jak powinnny ale JEST ZA SŁABA DO TEGO SILNIKA!!! Rozsypała sie po 150tyś km:( koszt drugiej razem z tarcza sprzegła i robocizną to 1800zł!!!
ogólnie ok przawie żadnych awarii wymienione kilka gumek i sinenblocki tylnych wachaczy ale to standard w tych civicach koszt 160zł z robocizną po 160tyś km to niewiele.wczesniej troche pukały z tyłu sinnenblocki
widoczność super jeżdziłem w cześniej uno to kilka razy mało sie nie władowałem pod tira bo tam nie było prawie lusterek
ok wszystko pod ręka
w zimie szybciutko odparowują szybki ciepło tylko jakoś tak jakby sie wnętrze nie mogło do końca dogrzać
wersja coupe - z przodu miejsca wystarczająco mozna leżeć za kierownicą ale z tyłu góra 2 osoby 3to na ścisk
trochę za głośno na dłuższe trasy ale odgłos pracującego silnika to rekompensuje. Najłdniej pracuje na wyrzszych obrotach. W porównaniu z mazda 626 to tu jest huk.
spalanie benzyny w mieście przy normalnej jeżdzie ale nie oszczednej to ok8.5l w lecie i 9-10l w zimie. w trasie przy 90-100kmh to 5l/100 przy 120-140 ok7l/100 gazik +1,5l/100
mało pali z gazikiem nie miałem żadnych problemów przejechałem na ni juz prawie 15tyskm silnik rakieta nie do zaajechania tylko ta skrzynia. Częsci oryginalne ZA DROGIE ale jak sie poszuka to można naprawde tanio znależc uzywane albo zamienniki nieraz nawet taniej niż do fiata co było dla mnie mocnym zaskoczeniem
żadnych błachostek no może to że zasniedział styk od el.szyb w dzwiach
padła skrzynia po150tyś km gadyby nie to to super

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ESi 125KM 92kW [l/100km]