Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Silnik 1.5 VEi 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Sedan 1.5 VEi 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniki sa genialne
Trzeba uważać na auta sprowadzane z zagranicy często maja nie te silniki co są wpisane w dokumentach, muszę sie przyznać ja tak sie też przejechałem :) czasem tak bywa. Ogólnie auto dobre ale trzeba starannie auto przed zakupem oglądać bo są często kasowane po szybę;] warto zwrócić uwagę na korozje to oznaka jaka auto miało przeszłość. jeśli ma tylko małe oznaki korozji na nadkolach to jest w genialnym stanie:) bo nadkola to mankament tej hondy (tylne oczywiście). Polecam szczerze auto :) ale jedni je kochają drudzy nie nawidza
Silnik dobry ładnie sie wkręca na obroty. Niestety trochę pije oleju ale jak sie nie zaniedba jego wymiany to silnik będzie nam długo służył.
czasem zgrzyta przy gwałtownych zmianach przełożeń
po prostu klei sie do drogi aczkolwiek trzeba uważać bo czasem bywa zdradliwa ja tak zaliczyłem dzwona w latarnie:)
trochę czasem przeszkadza wąska tyla szyba
wszystko na swoim miejscu. Pozycja za kierownica tez bardzo dobra (a mam 190 cm wzrostu)
Miałem problem z nagrzewnica ale w zimie ładnie grzeje a w lecie trochę nie wyrabia
nikt nie narzeka nawet siedzący za mną :)
do 2500 obr/min dobrze a potem mruczy a przy 8000 obr/min słychać tylko świst
bardzo dobra jak sie jeździ rozsądnie to pali tyle co diesel
I tu pojawia sie problem. Warto zapłacić trochę więcej i kupić auto zadbane. Raczej nie kupujcie V-Ti bo one są skatowane do granic możliwości i tylko będziecie narzekać.
Eh nie to tylko mit. Psuje sie dużo szczególnie elektryka ale jak sie jest cierpliwym wszystko można samemu naprawic.
1. Nagrzewnica padła 2. Zapłon i wtrysk

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VEi 90KM 66kW [l/100km]