Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

rafked, 15 lat temu
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Hatchback 1.5 90KM 66kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Straszliwie lecą tylne nadkola!!
Inne : Żeby wymienić przednie żarówki trzeba mieć dużó cierpilowśći i paluszki jak dziewczynka:)
Potrzebowałem taniego auta, które mnie TANIO i BEZAWARYJNIE dowiezie wszędzie. To jest właśnie ten samochód.
1.5 eco vtec (vtec-e) - połączenie ognia z wodą:) świetne osiągi i niskie spalanie. Mały minus to lekkie dławienie, dziwne uczucie, gdy ktoś nigdy nie miał z czymś takim do czynienia (zmienne fazy rozrządu). Na III biegu, przy stromych podjazdach mocno wyczuwalna "dziura"
perfect, jedynie wsteczny czasami marudzi, ciężej wchodzi, ale do tyłu rzadko jeżdżę:)
świetnie się trzyma drogi, świetne hamulce
nie widzę problemów
wszystko na miejscu, uporządkowane i tam gdzie powinno być. Materiały bardzo dobrej jakości.
W zimie dopiero po 15 min zaczynia dobrze grzać, ale generalnie wszystko OK, latem bez problemów, klima działa prawidłowo.
Świetnie zaplanowane wnętrze!
Stosunek zużycia paliwo do osiągów - kosmos!!
Najpoważniejsza drobna usterka - padł rezystor dmuchamy - koszt nowego 150 zł, odrobina chęci i godzina czasu 10zł:)) poza tym tarcie w przednich kołach - wystarczy pilnikiem przelecieć tarcze hamulcowe -15min roboty i po sprawie. Jeszcze jedna pierdoła - nie wł mi się wycieraczki gdy wł spryskiwanie szyb, woda leci ale pióra stoją. Ale już się tak przyzwyczaiłem, że to dla mnie żaden minus - wystarczy dać przełącznik na dół i do siebie:) tyle usterek
żadnej poważnej usterki, tylko lać i jeździć!! LECĄ NIESTETY TYLNE NADKOLA, ale na nadkolach się nie jeździ!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,3