Ocena kierowcy - Honda Civic VI Kombi

Buła, 14 lat temu
Silnik 2.0 TD 105KM 77kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Kombi 2.0 TD 105KM 77kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam każdemu.
Silnik i jego moc, to jedna z zalet tego auta. Pojemność 2.0 a moc to tylko 105 KM, ale honda jest elastyczna i przy tej mocy niezle sobie radzi.Na 2 i 3 biegu przy mocnym wciśnięciu gazu można kręcić aż do 6tys.obr.I auto przyspiesza jak dobrej klasy benzyniak (jak na starego typu silnik diesla to bardzo dobrze).
Auto kupiłem z przebiegiem 181.000km ,obecnie jest 199.000km i czasami podczas przymrozków jest problem z wrzuceniem 1 biegu, ale problem ustaje kiedy wcisnę sprzęgło jeszcze raz.
Byłem posiadaczem 4 hond i każdą jezdziłem średnio 1 rok lub dwa-auta posiadały silniki benzynowe.W porównaniu do poprzednich samochodów wydawało mi się,ze ten model jest zbyt miękki, ale na ostatnim przeglądzie wynik stanu amortyzatorów wyniósł średnio 50%, więc wymieniłem amortyzatory i sprężyny na nowe(firmy KAYABA) koszt to740zł. przy dobrych zniżkach ;-) + robocizna 200zł.Po wymianie mam wrażenie, że jeżdzę nowym samchodem...;-)
Do przodu nie mam zastrzeżeń, natomiast do tyłu przydałyby się szerokokątne lusterka lub czujniki parkowania.
Miałem nadzieję, że po wymianie filtra kabinowego wentylacja będzie bardziej wydajna..........Wymieniłem i prawie nic.Dopóki silnik nie nabierze odpowiedniej temperatury musimy uzbroić się w cierpliwość lub uchylić okno..
Jak na średnią wielkość i wymiary auta nie mogę narzekać a mam 180cm/wzrostu.
Prz temperaturze -20 stopni, honda odpaliła za raz;-) jednak dopóki silnik nie nabierze dodatniej temperatury jest głośny i trzeba to znieść,natomiast przy rozgrzanym silniku , jazda tym samochodem to sama przyjemność.
Trasa ok.5.8litra to minimum przy prędkości do 110km/h.Natomiast w mieście potrafi wziązć do 8.5 litra przy temperatuże -20stopni(w lecie po zakorkowanym miescie 7l).Nie ma w co wierzyc w ogłoszenia , wktórych handarze przekonują,że auto pali 5 litrów.... To dwulitrowy silnik diesla więc swoje musi wziązć.
Co do aut w tym segmencie nie mogę narzekać.Za hondę zapłaciłem 13tyś-auto było sprowadzone ale po wym. rozrządu,opłacone i zarejestrowane i po wymianach wszelkich płynów,filtrów itd.. a do tego radio cd-mp3-usb plus komplet alufelg z oponami.
W aucie wymieniłem wysprzęglik(koszt-80zł częsć+wymiana),oraz amortyzatory i sprerzyny, ale to było do wymiany i wiedzialem o tym.Po za tym rezystor sterujący prędkością wiatraka wentylacji oraz podświetlenie zegarkana na desce rozdzielczej.Po za tym nic!!!!!!!!! Leję ropę i jeżdżę.POLECAM TO AUTO!!!
Honda Civic VI Kombi