Lista ocen Honda Civic VI Sedan (81) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~g00ral
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Samochod kupilem w kwietniu 2008r. od tego czasu przejechalem ponad 50 tys km.Z powazniejszych rzeczy w tym czasie wymienilem rozrzad - koniecznosc po przejechaniu 200 tys,pompe wody, łączniki stabilizatora przedniego, łożysko oraz tarcze i klocki. Olej wymieniany 5W40 brał do 1 l na 10 tys. Teraz jezdze na mobilu 10W40 i jak narazie nic nie bierze. Silnik bardzo elastyczny i oszczedny a przedewszystkim dynamiczny. Jedyna wada w tym modelu...
~Konrad
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Odpadło mi kolo z przodu od kierowcy (wszystkie 4 śruby ułamały się). Na szczęście podczas skrętu przy małej prędkości. Podejrzewam że auto było bite z przodu i śruby były słabe, albo podczas wymiany opon koła za mocno lub za słabo dokręcone. Duże problemy z instalacją gazową. Wymieniłem reduktor i za jakiś czas padł komputer (sterownik). Obecnie komputer jest odłączony i podawanie mieszanki gazu jest ustawione ręcznie na stałą wartość.
~Gizmo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jedyna wielka wada, ktora zobaczylem w 6 roku eksplatacji Civic´a Sedana to pojawiajaca sie rdza! Zauwazylem ze to nie tylko w moim egzemplarzu ale w innych tez wystepuje rdza na blotnikach przy tylnych drzwiach, szczegolnie przy progach jak i przy laczeniu ze zderzakiem. Nalezy uwazac bo blacha w hondzie jest bardzo cieka i szybko mozemy ujrzec dziure. To jest jedyna powazna usterka w moim mniemaniu bo po za tym nic sie nigdy nie...
~Marcin
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Brak!!! Jesli zdecydujecie sie na kupno Hondy Civic 1.4 90KM benzyna i poprzedni wlasciciel dbal, serwisowal na czas to bedziecie zadowoleni jak ja :) Uwazam tez, ze warto zaplacic wiecej nawet o 1000zl za naprawde dobry egzemplarz. Polecam.
~Kondri6
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Bezproblemowo. Miejmy nadzieję, że tak zostanie. Z chłodnicy minimalnie ciekł płyn, ale to ze względu na luzy korka, za to chłodnica chodzi bezproblemowo. Podobno wadą tego modelu jest rdza, ale u mnie wszystko ok, tylko jedno malutkie ognisko rdzy.
~jabcoque
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Raz już myślałem, że poszła jakaś uszczelka między silnikiem a skrzynią biegów, bo był tam zaciek oleju z silnika, ale okazało się, że problem tkwił w filtrze oleju FILTRONa. Od tego czasu przejechałem 33000 i jest sucho.
~yaneck84
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Posiadałem ten samochód przez dwa lata,oprócz wymiany tuleji met.gum.wahaczy z tyłu nie robiłem z tym autem nic oprócz wymany oleju i filtrów.Zrobiłem nim ok 35 tys.km przez 2 lata.Tylko lać bęzyne i jeździć
~Adam
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Auto ani razu mnie nie zawiodło jest zawodolny z tego auta. Jest to bardzo dobre auto dla 2 starszych ludzi, którzy generalnie jeżdzą po mieście a poza miasto od czasu do czasu raz na jakiś czas
~dawidson_12@wp.pl
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Jakichs powaznych usterek nie zauwazylem. Jak wczesniej wspomnialem technicznie samochod dobry poza stukaniem przy mocniejszym skrecaniu. Jest to zapewne kwestia wymiany przegubu.
~Łukasz P
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
nie mialem jescze zadnej powaznej usterki jak do tad 162000tys km to duzo bez usterek kumpel ma taka sama honde i ma przejechane 240000tys km i tez jescze nic w niej nie robil
Honda Civic VI Sedan