Lista ocen Honda Civic VII Hatchback (30) - Karoseria

Na liście zabraknie 483 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walassios
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Miękki lakier, podwozie potrafi rdzewieć. Pojedyńcze egzemplarze na rynku nigdy nie są idealne. Ja kupiłem prawie perfekta - samochód 19 letni a blacha bez większych problemów. Podłoga też. Ale to co kupiłem to diagnosta podziwiał że takiego farta miałem. Natomiast widziałem kilka innych i było znacznie gorzej. Także słaby lakier i rdzawka potrafi ugryźć. To że nie ma teraz tego u mnie to nie oznacza że każdy sprzedawany taki jest. I tak wiem...
~Bartas
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Odniosę się do mojego egzemplarza, o którego mega dbano przez te 16 lat. Nie było żadnych napraw blacharskich i nie ma nigdzie śladu rdzy na nadwoziu. Jedynie nalot na podwoziu, który jest łatwy do usunięcia i zabezpieczenia. Zastrzeżenia budzą miejsca typu tylna belka (rdza ją bierze w tych modelach) i gdzieniegdzie śruby/mocowania pod maską. Są to jednak rzeczy łatwe do wymiany/zabezpieczenia. Auto dla pasjonata, który raczej powinien o to...
~TB
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
W wersji 3d z pakietem dokładek TypeR i na felgach 17" auto prezentuje się bardzo fajnie. Widać, że nie jest najnowsze, ale może się podobać. Od strony korozji jest tutaj naprawdę dobrze, jedyne co cierpi to podłoga. Nadkola i progi nie łapią rudej jak to w Hondach bywa. lakier miękki, łapie rysy bardzo łatwo. brakuje chlapaczy przód/tył i często dół jest mocno ubrudzony.
~mikolaj64
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Jak na samochód ze wschodu standard, podwozie musiało przejść gruntowną konserwację bo było sporo nalotów rdzy. Z karoserii to przeżarte są tylne ranty nadkoli - zupełnie nie rozumiem dlaczego producenci nie zastosowali tu rozwiązania z przedniej osi... Metal ozdobny na klapie bagażnika ma też delikatny, rudy nalot ale jest to póki co do odratowania.
~Voty
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
W zasadzie to malutki bąbelek rdzy na nadkolu i to by było na tyle. Blacha cieniutka ale nie gnije jak te satelity Duży postęp w porównaniu do ,,szóstki'' Nie ma do czego się przyczepić za bardzo Trochę mi zaczęła rdzewieć klapka od baku ale to przez to że się nie chciała otwierać i musiałem ją ,,wantować'' kluczykiem
~Michał
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Owszem, korozja lubi się pojawić (uwielbia pojawiać się na tylnych nadkolach tam gdzie jest ten tak zwany sierp) jednak mój egzemplarz o dziwo po 21 latach wciąż ma całą podłogę oraz progi. Generalnie jakość blach oraz fabrycznego zabezpieczenia mogę określić w myśl ludowego porzekadła jak dbasz tak masz.
~szper
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Wszystko super. Trzeba jednak zainwestowć w zabezpieczenie antykorozyjne. Trzy lata temu(auto miało 11 lat), pojawiła się rdza na podwoziu( nadzwozie ok do dzisiaj-2018r). Auto oczyszczone i zabezpieczone w profesjonalnym zakładzie(koszt około 1000zł) i po kłopocie na dłogie lata.
~arus1919
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
W mojej wersji sport bardzo podoba mi się stylistyka karoserii. Auto ma już 13 lat, a na karoserii nie widać śladów rdzy. Dbając o blachę samochodu można legendy o rdzewiejących w zastraszającym tempie hondach, włożyć między bajki.
~Tommy
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Na masce i klapie bagażnika są ogniska korozji. Wiele odprysków na lakierze. W trakcie mycia auta myjka ciśnieniowa zerwałem też trochę powłoki lakierniczej na drzwiach. Ogólnie szału nie ma.
~Hondziarz
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
I tu zaskoczenie. Chyba w 7 generacji poszli po rozum do głowy i zabezpieczyli karoserię gdyż nigdzie nie wyszło najmniejsze ognisko auto 14 lat ! Jedyne zabezpieczenie podwozia i można jeździć drugie tyle.
Honda Civic VII Hatchback