Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Coupe

Silnik 1.8 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Honda Civic VIII Coupe 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak wogóle to chyba widac , że polecam
Karoseria : Wydaje się , że jest cienka blacha zwłaszcza na dachu .( kiedyś dachowałem oplem )
Super zabawka , która spełnia rolę również użytkową . Jeżdżenie nie jest w niej tylko pustym obowiązkiem ale i przyjemnością.
Kupiłem bo się w niej zakochałem... Piękna i narwista . Nie trzeba głośnym rykiem (jak w Golfie ) pokazywać siły . To co jest pod maską sugeruje linia nadwozia. Zresztą po co się spieszyć , niech sobie ludzie pooglądają :)))
Bałem się automatu ale to był przesąd . Samochód sam wie co dla niego najlepsze. Pięknie pracuje powyżej 4tys obrotów. Przy prędkości 140km/h obroty 2100
Wspomaganie bez zarzutu .Przez bardzo krótką maskę bardzo dobry promień skrętu. Co do jakości jeszcze za wcześnie mówić.
I tu sam nie wiem jak określić . Z przodu rewelacja ,Nawet słupek nie przeszkadza. Z tyłu nie może to wyglądać już dobrze . Miejsca na nogi i resztę dużo dla osób do 178cm . Widoczność mierna ale w końcu właściciel raczej tam nie zasiada a jeśli to i tak po spożyciu więc ...
Łatwo obczaić co i jak .Do wszystkiego łatwy i intuicyjny dostęp. Zaraz jest jeden minus - lampka wewnętrzna jest w środkowej części dachu do której kierowca dostępu w czasie prowadzenia samochodu nie ma .
Działa natychmiast po uruchomieniu bardzo wydajnie. Jeśli się oczywiście utrzymuje w czystości filtr !
Jak już wspomniałem przód - doskonale tył-przeciętnie .Bagażnik jak w dużym sedanie . Spoko wejdą 2duże walizki + 60damskich torebek - tych większych oczywiście. Ma jeszcze składane fotele tylne .
Miałem A4 i Opla Bertone . Na pewno Honda nie jest gorsza. Ja poza tym lubię dżwięk silnika więc może nie jestem obiektywny . W każdym bądż razie jadąc powoli za pieszymi można stać się ,,niewidocznym,, Stojąc na światłach słychać jedynie dmuchawę nawiewu .
Myślę , że jest spoko . Średnie spalanie 7,5-8,5l/100km . Chciałem spróbować więcej przy ostrej jeżdzie ale automat nie pozwolił :)))
Kupiłem sprowadzony z Kanady ,przy kursie 2zł za dolara więc wyszlo tanio
Na razie nie mam z tym kłopotu
Na to pytanie odpowiem za ok.2 lata Przejeżdżam rocznie 35tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 140KM 103kW [l/100km]