Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Coupe

merh, 13 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Honda Civic VIII Coupe 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczny a zarazem dynamiczny.
Świetny samochód. Dynamiczny, zwrotny, ekonomiczny. Jedyny mankament to twardo zestrojone zawieszenie - na wybojach ma się wrażenie jakbym podróżował wozem drabiniastym (może to dlatego, że wcześniej jeździłem mercedesem). P.S. Raczej dla młodej osoby.
Same plusy. Dynamiczny, ekonomiczny (5.4 l w trasie). Do 2.000 obrotów w środku jest cicho. Powyżej można wsłuchać się we wspaniałe brzmienie silnika :)
Ogólnie ok (mam automat). Na normalnej trasie (t.j. przede wszystkim równej) oraz w mieście extra. Na trasie gdzie przeważają pagórki (np. Kraków - Radom), automat zaczyna się gubić, trochę miesza biegi.
Doskonale zestrojony. Samochód dosłownie ,,sam się prowadzi\'\'. Czuć sportowy temperament... P.S. Dobrze trzyma się na zakrętach.
Z przodu i z boku świetnie, gorzej z tyłu. Ale to bez znaczenia przecież większość osób przy cofaniu i tak korzysta z lusterek bocznych
Pozycja za kierownicą jak dla mnie w porządku.
Szybko się nagrzewa i chłodzi, bez problemów. Zobaczymy czy podtrzymam tą opinię po zimie.
Dla kierowcy i pasażera super - naprawdę dużo miejsca. Z tyłu nie jeżdżę więc nie wiem. Z tego co jednak widzę, pasażerowie z tyłu, mający powyżej 180 cm, mogą czuć się niekomfortowo.
Jak napisałem wcześniej - zupełna cisza do 2.000 - 3.000 obrotów (prawie jak samochodzie z silnikiem hybrydowym), powyżej zaczyna się ,,orkiestra\'\' :)
Jak na taki silnik, ciężar auta, jest naprawdę dobrze. Oczywiście wszystko zależy ,,od nogi\'\'. Jeżeli ktoś lubi przycisnąć to spalanie pewnie pójdzie o ok. 2 litry w górę.
W tej cenie można kupić volvo c30, mazdę, volkswagena, nissana, toyotę itd. Zależy kto co lubi... Ja chciałem Hondę - kwestia gustu.
Ogólnie w porządku. Do tej pory nic się nie zepsuło. Fakt faktem mam ten samochód niedługo więc zobaczymy mniej więcej po roku.
J.w. - w tej chwili nic. Ewentualne usterki związane były z naprawą po kolizji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

6,6