Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 3d

Radek, 8 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 201KM 148kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Hatchback 3d 2.0 i-VTEC 201KM 148kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Niby tylko 200 koni ale z kontrolą trakcji daję odpowiednią dawkę wrażeń!
Karoseria : Słaby i miękki lakier...
Uwielbiam to auto, brakuje mi tylko dodatkowej pary drzwi :) super silnik - to brzmienie, piękna muzyka - nie nachalna, delikatna. Osiągi, przestronność, wygląd tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest przepiękne, jedynie prześciga ją CTR z 2015.
Super brzmienie, nie wiele trzeba tam robić, przeglądy wymiany oleju czy innych części eksploatacyjnych.
Trójka czasem nie wchodzi, nie wiem czy to synchro czy tak ma? Nie jest to super uciążliwe, chyba że nie wejdzie przy żwawym starcie pod świateł.
Nie mam tu zastrzeżeń, trzyma się idealnie, ale oczywiście trzeba też mieć dobre gumy nałożone. Jeździ się dobrze póki droga jest równa. Jeśli jedzie się po mieście, już gorzej mocno potrafi przytelepać.
Widoczność z przodu i po bokach - bardzo dobrze. Tył... no cóż, polecam zamontować kamerkę cofania.
Wszystko jest w zasięgu obsługi kierowcy, trzeba się oczywiście nauczyć rozkładu jak w każdym samochodzie.
Nie ma najmniejszych problemów, dwu strefowe ogrzewanie i klimka. Gorzej jest z tyłu, ale tam z reguły wozi się powietrze.
Ogrom miejsca dla każdego, z zewnątrz nie wygląda na tak przestronne auto. Nawet bagażnik ma pojemny + pod kanapą z tyłu też jest miejsce (nie jest zabudowane jak w 99% aut).
W porównaniu do poprzedniego auta - super. Przy 120km/h mogę normalnie rozmawiać z pasażerami albo przez zestaw głośnomówiący.
Aby utrzymać przyjemność z jazdy to spalanie będzie na poziomie 9l/100km, można zejść do 7-8l/100km ale to tylko jazda bez wyprzedzania, po autostradzie tak 120km/h. Raz udało mi się na trasie krajowej ok 300km zejść do spalania 6,7l/100km, ale to była mordęga (spalanie podane z klimą). Po mieście jazda + korki ~12l/100km.
Jest petarda - sportowe auto które można używać na co dzień, utrzymanie wiadomo w stanie b. dobrym kosztuje, nie ma tragedii. Ostatnio za przegląd (nie w hondzie ale w sieci warsztatów) wyniosło 500pln.
Jeżdżę od roku - nic się nigdy nie stało.
ZERO!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 201KM 148kW [l/100km]