Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

Mike, 4 lata temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
To wyjatkowy samochod.Jestem sentymentalny i z autami marki honda laczy mnie wiele lat.Civic ,bo o nim mowa to auto dosyc komfortowe z niezniszczalnym silnikiem,ktory nabiera wigoru powyzej 3000 obr/min.Mnie to nie przeszkadza,choc wyciszenie kabiny powyzej 110 km nie jest najlepsze.Mam tu na mysli towarzyszacy podczas jazdy intensywny szum powietrza dobiegajacy od slupkow,uszczelek.Podwozie tez nie jest dobrze wyciszone. Wspominajac moje poprzednie civicy,mialem nadzieje ,ze japonscy inzynierowie nie beda skapili na dodatkowe wyciszenie kolejnych generacji.Tym czasem IX generacja nieznacznie,niezbyt odczuwalnie cichsza,a X generacja podobnie jak IX z tym ze tu dodatkowo problemem sa bardzo glosne opony fabryczne. Druga z istotnych wad tego auta jest bardzo cienka powloka lakiernicza,lakier szybko sie rysuje.Dobra rada ,jesli zakup civica to w kolorze szary m,badz srebrnym,tu przy najmniej nie bedzie tyle nerwow,jak w przypadku koloru czarnego badz czerwonegoPodkreslam jezdze civicami od lat,mam do nich wielki sentyment,cenie ich za niezawodnosc,dobre wlasciwosci jezdne,silnik,ale denerwuje mnie fakt,ze inzynierowie z Hondy od wielu lat nie dokonuja postepu w w/w kwestiach .
Silnik bardzo dobry,swoim dzwiekiem nie meczy podczas jazdy do 140 km,nie tyle co szumy powietrza oplywajace auto.W miare elastyczny,jednakze podczas wyprzedzania z kompletem pasazerow na pokladzie i bagazem nalezu zredukowac o conajmniej 2 biegi.To jest silnik wolnossacy,nie turbo ,wiec ten typ tak ma.
Rewelacyjna,precyzyjna
Bardzo dobre prowadzenie,choc zauwazylem,ze podczas szybkiej jazdy,gdy mijam tira, civic lekko sie buja
Bardzo cienka powloka lakiernicza.Panowie inzynierowie czas przestac z oszczednosciami jesli chodzi o powloke lakiernicza.
Jak dla mnie samochod komfortowy,zwlaszcza gdy mysli o zawieszeniu,wygodne ,dobrze podtrzymujace cialo fotele.Minus za wyciszenie kabiny.
Wszystko na swoim miejscu,deska rozdzielcza nie przytlacza mnogoscia przyciskow.
Bez zarzutu
Zarowno z przodu ,jak i z tylu pasazerowie nie beda narzekac
Temat rzeka,od wielu lat zmienia sie nie wiele,albo wcale w tej sprawie.Tragedii nie ma,ale mogloby byc zdecydowanie lepiej.
Samochod,jak na swoja moc i pojemnosc zuzywa w miescie 7-7.5 litra,trasa 6 litrow,autostrada 8 litro,jednakze gdy sie czesto korzysta z wysokich obrotow,co honda wrecz uwielbia,to spalanie moze wyniesc 10-11 litrow

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

Honda Civic VIII Sedan