Lista ocen Honda Concerto Hatchback (73) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chorav@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
paliwo: nie ma co oszczędzać na paliwie. tankując na stacjach przy hiper i innych marketach głęboko się zastanawiałem. od paru lat tankuję na NESTE pb 98, wychodzi i tak taniej niż 95 na np orlenie. żadnych usterek z układem paliwowym no i oczywiście regularna zmiana filtra paliwa. mój rekord to po zatankowaniu na stacji rafinerii gdańskiej na wylotówce na łomianki pod korek po 110 km w mławie dotankowałem 5,1 l !!! po zatankowaniu na...
~Łukasz
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
i tu muszę powiedziec ,że moja honda concerto 1.6 16v 122km paliła mi niecałe 6l po mieście.To nie są bajki to jest fakt.Przy spokojnej jeżdzie ala emeryt oczywiście.Nie wiem ile mogła by spalic więcej gdybym wcisnoł mocj=niej pedał gazu gdyż niegdy tego nie robiłem,był to roboczowóz więc nie mógł przynosic strat.Miałem w życiu 67aut ale żadne przy takiej pojemności nie spaliło mniej niż 10l a honda nie całe 6 po mieście.REWELACJA
~strusiu11@interia.pl
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Bardzo rozsądnie. Części zamienne też ok, no chyba że ktoś się uprze, że chce mieć oryginalne, to wtedy może być problem:) Ale zamienniki myśle, że wystarczą. W końcu już nie jest to jakiś cud technologiczny, żeby same oryginały w niego pakować. Z doświadczenia wiem, że zamienniki sprawdzają się dobrze. UWAGA!!! Nie stosować zamienników jeśli chodzi o elektryke i elektronike.
~prado
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
jak na tą klasę samochodu to całkiem ok spalanie w mieście jak przyciskam to pali do 10 litrów przy jeździe spokojnej ok 8,5 na trasie przy spokojnej jeździe ok 7. ceny jak to u hondy raczej nie małe ale jest dużo tanich zamienników. Problemem są części karoserii i osprzęt z wnętrza auta taki jak klamki, korbki i przełączniki bo z częsciami mechanicznymi nie ma problemu.
~Tomasz
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Spalanie przyzwoite biorąc pod uwagę że auto wręcz zachęca do dynamicznej jazdy. Ceny części to inna bajka!PO 2 latach intensywnego użytkowania miałem do wymiany: amortyzatory przód i tył, tarcze i klocki, pora była na rozrząd, sypał się tłumik. Po podliczeniu tego wszystkiego stwierdziłem że lepiej sprzedać auto za śmieszne pieniądze niż inwestować.
~Carlosik
Hatchback 1.6 16V 112KM 82kW
nie no nie wiem jak to zakwalifikować bo na gazie jeźdze praktycznie o pólowe taniej wychodzi na gazie koło 8 do 9 litrów na dłuższych trasach spadało do 7 litrów na paliwie pali około 7,5 litra benzyny. naprawy jakie naprawy?? poza wymianą części typowo eksploatacyjnych nie ma problemu
~robert 0707
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
tutaj mam problem; w katalogu poj. zbiornika paliwa to 55l , gdy strzalka byla na czerwonym polu wlalem pod korek tz. pistolet dystrybutora sam odskoczyl po wlaniu 34 l a wskaznik pokazal pelny bak cz u innych uzytkownikow tez tak sie dzieje czy moze wskaznik oszukuje lub jest zuzyty
~marcin
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
jak sie jeździ delikatnie tak około 3000 obrotów to pali mało, a jak się kreci tak 7200 to troszke wiecej ;-), na zbiorniku 55l ukraińskiego paliwa rakietowego zrobiłem w jeździe mieszanej ( 70 % trasa 30% miasto) 890 km, w 5 osób tak do 130 km/h.To chyba dobrze
~grajku
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Napewno żadna honda to nie ekonomiczne auto!!!!Kręcisz wyżej i więcej tak to działa a wtedy jest to do otczucia na stacjach!!!! Nosze się z zamiarem wpasowania lpg.... Może ktoś coś poleci....Lpg włoska niemiecka polska???dajcie znaka bede wdzięczny........ tytus13@02.pl
~Posiadacz opla wektry,kadeta, forda escorta i hondy concerto
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
Dla mnie bomba. Nigdy nie widzialem samochodu, ktory z silnika 1,6 wyciaga 120 koni i pali przy tym srednio 9 litrow gazu. Super. Na trasie mialem rekorda 7,9 litra - i to wcale nie byla ekonomiczna jazda. Po miescie miesci sie w 10. Z benzyna nie wiem bo uzywam okazjonalnie.
Honda Concerto Hatchback