Lista ocen Honda CR-V V (42) - Ergonomia

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal
SUV Facelifting 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Japończyk, więc trzeba się przyzwyczaić do innej logiki niż w samochodach europejskich. Sporo schowków, niby są duże, ale ich kształt jest tak dziwny, że ciężko coś w nie włożyć - np. litrowa butelka z wodą w drzwi nie wejdzie. Podłokietnik niby jest duży, ale jak włożysz coś do niego to połowa jest niewykorzystana, bo nie przesuniesz "półeczki". Schowek przy kierownicy (lewa strona) jest takiej wielkości, że nic tam sensownego się nie włoży....
~V4V-15
SUV Facelifting 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Niewiele jest aut z tak dobrą ergonomią. Pozycja za kierownicą OK, Fotel wygodny, zagłówki super, kierownica wielofunkcyjna za to daję **** KIA jest tu lepsza. Ekran i multimedia, wszystko jak trzeba, ale nie działa w mgnieniu oka, rozdzielczość też wczorajsza niestety - tu znów KIA ma lepsze rozwiązania. Za to nic się nie zawiesza, plus za Android Auto, działa bez żadnych problemów.
~V4V-15
~tomekoleks
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Ogólnie jak to Honda bardzo praktyczna, dużo pojemnych schowków, wygodny podłokietnik z dużym schowkiem, ładowarki telefonów w wystarczającej ilości (z tylu i z przodu pojazdu). Bagażnik w zupełności wystarczający na wakacyjny wykaz dla 4 osobowej rodziny. Zastrzeżenia mam co do braku haczyków na zakupy w bagażniku, ten jeden co jest nie nadaje się do powieszenia torby z zakupami.
~Mariusz
SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
W środku b. dobre materiały (u innych z tym bywa różnie) Czuć taką solidność i widać, że ktoś się przyłożył przy projektowaniu i doborze materiałów oraz montażu. Inforozrywka ok. i tablet ładnie w komponowany. Dla mnie dosyć klasyczne wnętrze może okazać się ponadczasowe i nie nachalne. Jedyny mankament to nisko otwierająca się klapa bagażnika dwumetrowcy muszą uważać.
~Grzesiu
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
5/5, załadunek bez progu, bateria nie zajmuje miejsca w bagażniku, płaskie składanie tylnej kanapy. Jedynie co można powiedzieć do haczenie kolanem o kierownice przy wsiadaniu na miejsce kierowcy, ale pozycja za kierownicą jest tak dobra (jak zawsze w hondach), że można pojechać z zakopanego do gdańska bez bólu pleców i chcieć dalej jechac
~MarPin
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Obniżyłem ocenę za ten brak lewarka skrzyni biegów. Do tego nielogiczna zmiana głośności radia w kierownicy. Przyzwyczajenia wymaga także pozycja na siedzeniu kierowcy - trzeba siedzieć wysoko, by wszystko było we właściwej odległości. Ale można się szybko przyzwyczaić. Fotele świetnie trzymają i są wygodne. Pamięć położenia. Generalnie ergonomia doskonała
~lukas_luk
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Wszystko pod ręką, guziki zamiast wajhy no bajer mega praktyczny od razu się przestawiłem. Uwaga multimedia System Command to są lata 90-te. Wypierdziele to kiedyś i widziałem w akcesoriach 10cali monitor za 4tys bo tutaj mapa jest stara a aplikacji nowych nie zainstalujesz chyba że zhakujesz system a to pozbawia cię gwarancji na elektronikę.
~Tomek
SUV Facelifting 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Nie można się do niczego przyczepić. Wygodne fotele. Dobrze leżąca w dłoniach kierownica. Podstawowe funkcje samochodu są obsługiwane przyciskami analogowymi, co jest wg mnie bardziej intuicyjne niż przyciski dotykowe. Przyzwyczajenia wymaga jedynie panel skrzyni biegów, który jest obsługiwany przyciskami zamiast dźwigni.
Dziennik kosztów dla Honda CR-V V
5,7
~Bombelito
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Mimo wyświetlaczy, elektroniki, są normalne pokrętła i przyciski do najważniejszych rzeczy. Opanowanie auta trwa do 10 minut. Cieszę, się, że zastosowano przyciski do wyboru kierunku jazdy ;) zamiast lewarka. Więcej przestrzeni i wygoda. Lewarek jest fajny w przypadku bardzo dobrej skrzyni manualnej. Np z Civica. Tam polecam.