Lista ocen Honda CR-V V (45) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Przyjemnie słyszalny przy wchodzeniu na obroty, dużo lepiej przyspiesza aniżeli poprzednie 2.0. Silnik radzi sobie poprawnie jak na tą masę. W terenie górzystym i krętym trzeba kręcić na wyższe obroty by zachować płynność jazdy. Na pewno lepiej niż TSI który przez WLTP jest mocno zmulony
~Krzysztof
SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Jak na 1.5 jest bardzo dobrze. Jeszcze nie cisnąłem go powyzej 4 tyś obrotów, ale w niskich zakresach jest duzo lepiej niz w normalnych silnikach hondy (mam porównanie z accordem i crv). Trochę dizlowato brzmi ale przy tym trochę mruczy wiec przynajmniej jest to jakis konkretny dźwięk.
~Radosław
SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Pięknie ciągnie od dołu , dynamiczny spalanie od 6 do 12 L. Wymiana oleju wedle wskazań komputera w zależności od stylu jazdy miedzy 7,5 a 11 tys km co gwarantuje długi żywot turbo jak i silnika :) Mi to pasuje a i nie jak w grupie VW co 30 tys km WOOWW
~Radosław
~leffski
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Bardzo żwawy silnik. Duża kultura pracy - jak to Honda. Idealnie pasuje do miejskiej jazdy. Większość czasu po mieście można przejechać na elektryku, jedynie czasami wspomaganym spalinówką. Przejście między elektrykiem a spalinowką prawie niewidoczne.
~Pandrejew
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Bardzo cichy świetnie wyciszone auto lecz jak się mocno odepnie pedał gazu potrafi trochę być słyszalny. Hybryda idealnie nadaje się do miasta spalanie idealne 5,5 l/100km w mieście potrafi zejść poniżej 5. Bieszczady jazda po serpentynach około 6 litrów.
~Bartek D.
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Wiem, że jest to dobry sprawdzony wolnossący silnik iVTEC, ale mam wrażenie, że bardzo często wchodzi na wysokie obroty, i boję się, żeby nie stracił przez to swojej legendarnej bezawaryjności.
~Tom
SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Silnik dynamiczny, w miarę dobrze wyciszony. Spalanie na dobrym poziomie (7-8l/100km). Przy przyspieszaniu silnik jest dobrze słyszalny, kulturą pracy nieco odstaje od jednostek wolnossących Hondy.
~Karlito
SUV Facelifting 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Jest to moja pierwsza hybryda ,pierwsza Honda ( przesiadka z diesla) Jeśli nauczysz się nią jeździć większość pokonywanych kilometrów jest bezszelestna ( poprostu się płynie)
~PIotr
SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW
fajnie się zbiera. Jednak do specyficznego wycia przy dynamicznym przyspieszaniu trzeba się przyzwyczaić jest dziwne nie do starsi kierowcy jesteśmy przyzwyczajeni