Lista ocen Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2008-2015 (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Matek
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Precyzyjna, hondowska robota. Nic dodać nic ująć. Mam jednak wrażenie, że pierwszy bieg jest zbyt krótki i cierpi na tym dynamika, ale to może być tylko moje spostrzeżenie.
~planetaziemia
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
CVT - nowa. I proponuję użytkownikom miejskim nie kupować z ręczną. Po co ? Będzie taniej na paliwie i wygodniej. Fakt - trzeba do niej nieco się przyzwyczaić :-))
~kony
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Przełożenia dobrane do ekonomicznej jazdy. W trasie można jechać na 5 od 50 km/h, więc nie trzeba cały czas wachlować biegami, które wchodzą zresztą lekko, precyzyjnie i bez oporu
~Grzegorz
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Biegi wchodzą leciutko, i nie trzeba się siłować z dźwignią. Synchronizacja na najwyższym poziomie. Bez przegazówki w dół, biegi włażą jak w masło.
~ricco
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Skrzynia bardzo lekko chodzi.Przełożenia jak dla mnie są bardzo dobre.Jedynie do czego można się przyczepić to dźwignia zmiany biegu nie wygląda za ciekawie.
~Darius
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
trzeba się nauczyć współpracy z komputerem pokładowym wskazującym jak zmieniac biegi. To dla mnie nowość, ale jest to praktyczne bo obniza koszty spalania.
~audio
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Fajne, krotkie przelozenia, wchodza pewnie. Jedynie zmiana z 4 na 5 w moim przypadku daje wrazenie lekkiego drzenia lewarka; kwestia przyzwyczajenia.
~floyd0222
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Mimo że w większości to made in China ale na plus poprawiono dużą wadę z poprzedniej generacji (awaryjne łożyska w skrzyni biegów) :)
~floyd0222
~Grzegorz J.
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Skrzynia 5 biegowa daje radę. Co do 6 biegu może by się przydał ale wtedy jazda nie była by taka fajna to przecież V-TEC.