Lista ocen Hyundai Elantra VI (32) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ernest
Sedan 1.6 CRDi 136KM 100kW
I tu jest do dup......o ile z przodu jest ok bez uwag i cicho,to tył działa jak puszka rezonansowa,a powodem jest niczym nie wyciszony bagażnik,goła blacha prawie,to samo tyczy się nadkoli i progów,piach rzucany z kół niestety perfidnie odbija się od blachy i to słychać,tak naprawdę największą wada tego auta.Ale Mata wygłuszające w bagażniku powinna ten problem zlikwidować.
~Danek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Auto dość ciche, choć są w segmencie dużo lepiej wyciszone (i droższe:P). Ogólnie przy małych prędkościach jest komfortowo i dopóki nie przekraczamy 130km/g to auto jest dość ciche. Powyżej tej prędkości robi się wyraźnie głośniej, ale nie jest źle, później hałas już się nie zwiększa ile byśmy nie jechali. Ogólnie dla mnie szkolne +4.
~Sławomir Karsznia
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Jak na klasę kompakt bardzo dobrze wyciszony samochód. Na autostradzie przy 150 km/h spokojnie można rozmawiać. Chyba największym źródłem hałasu przy tych prędkościach są fabryczne opony Kuhmo, ale nie będę ich teraz wymieniał bo poza tym spisują się dobrze. W mieście i na trasach międzymiastowych super cicho.
~Smigiel
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Elantra jest bardzo dobrze wyciszona. Jedynie od dość głośnych zimówek dochodzi szum z tyłu samochodu. Silnika w zakresie do 3000 obr/min praktycznie nie słychać. Już bardziej szum skrzyni automatycznej (chyba od konwertera), co również świadczy o dobrej izolacji od hałasów z zewnątrz.
~Bartek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Wyciszenie auta jest rewelacyjne, nie spodziewałem się tak dobrze wyciszonego auta. Auto na postoju jest praktycznie niesłyszalne, przy prędkości obrotowej 3000-3500 obrotów na minutę, do kabiny również docierają nieliczne dźwięki, BMW E60 dużo gorzej wyciszone.
~ahugon
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Do 130 km/h jest cicho, potem naturalnie hałas wzrasta wynikający z oporów powietrza i dochodzi też odgłos pracujących opon. Ale nadal jest komfortowa jazda - swobodna rozmowa, radia nie potrzeba nadmiernie podgłośniać.
~loo1
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Na poziomie samochodów premium! Największe zaskoczenie na plus tego samochodu. Zawieszenie chodzi cichutko na wybojach. Słychać tylko trochę opony całoroczne i trochę szumów wokół lusterek, ale tylko przy prędkościach autostradowych.
~MK
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
W niskich zakresach obrotów bardzo cichy, Gdy się chce jechać dynamicznie to trzeba kręcić to głośniej. Ogólnie to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak na takie auto tej klasy jest komfortowo.
~Andrzej800
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Bardzo słabo wyciszone nadkola, silnik przeciętnie, szumy opływowe i na dłuższych trasach jest to bardzo męczące. Dlatego napisałem we wstępie, że nie wiem do czego to auto jest.
~Łukasz
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
samochód jest nadzwyczaj dobrze wyciszony. Jedzie się jak w samochodzie o klasę wyżej. Żadnych stuków czy szumu powietrza. Silnik słychać dopiero na wysokich obrotach.