Ocena kierowcy - Hyundai i20 II Hatchback 5d Facelifting

Jars, ponad rok temu
Silnik KAPPA 1.2 MPI 84KM 62kW
Rok produkcji 2019
Hyundai i20 II Hatchback 5d Facelifting KAPPA 1.2 MPI 84KM 62kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze śmiga po zakrętach.
Inne : Zbiornik paliwa - 50l ale wchodzi do 57 l. (lac powoli). Przy spalaniu 4,9 - 5,5 bez problemu ma zasięg pow 1000 km na zbiorniku (ostatnio 1040 kk zrobiłem a teraz 1100)
Żadnych usterek. Ekonomiczny, zwrotny, duży zbiornik paliwa (wchodzi faktycznie 56-57 l) Mało pali - przy 100 km/h na trasie 700km spalił właśnie 4,9 l (komputer pokazuje 4,4 ale zawsze przekłamuje i zaniża zużycie o 0,5). Po wytłumieniu maski i podłączeniu chipa power racing (w zrost momentu w dolnym zakresie i mocy o ok 10%) zlikwidowałem jego wady czyli mułowatość w dolnym zakresie obrotów i głośność w kabinie pow 120 km/h. teraz jest cichy jak auto wyższej klasy:-)
Fabrycznie brakuje mu momentu obrotowego na niskich obrotach. Po podłączeniu chipa problem się rozwiązał. Mało pali - 4,9-5,5 l Z chipem idzie 190 km/h (bez 180km/h)
Krótka jedynka jak w traktorze ;) No i czasami nie wchodzi za pierwszym podejściem wsteczny.
Bardzo dobrze trzyma się na zakrętach. Jak gokart. Zawieszenie elastyczne - wygodne. Samochód dobrze wyczuwalny.
Obszerny w środku, spory bagażnik. Nic nie trzeszczy, nie piszczy nie puka. Po wytłumieniu maski jest bardzo cicho w środku. Do 120 km/h słychac tylko koła. Ale bez wytłumenia maski jest głoścny w środku pow 100 km/h.
Bardzo dobra w każdą stronę
Na trasy przydałby się podłokietnik, ale fotele są wygodne, fajnie trzymają na boki. Przyciski od sterowania autem są intuicyjne. No i zero wyświetlaczy LCD. Dobra stara szkoła.
Bardzo dobra. I latem i zimą.
bez problemu można jechac w 4 osoby. Miejsca z tyłu jest dużo.
Pisałem już wcześniej. Warto wytłumić sobie maskę silnika i wtedy jest od razu perfect. Powinni to robić fabrycznie.
Najtańsze auto w utrzymaniu jakie kiedykolwiek miałem, a miałem ich przez ostatnie 30 lat wiele.
Jest bardzo dobrze :)
Wsteczny bieg nie zawsze wchodzi , typowa przypadłość - wystarcza regulacja mechanizmu.
Zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika KAPPA 1.2 MPI 84KM 62kW [l/100km]