Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

ljd@onet.eu, 13 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dosyć żwawy jak na 90 kucyków i wydaje się szybszy od danych katalogowych!!
Auto rozsądne, niebanalne, rzucające się w oczy, mam wersję Base+, świetnie wyposażone w to co potrzeba, czyli 8 poduszek, ABS, elektryka, radio+cd, i jest to kombi w dieslu 90KM.
Praca silnika jest całkiem przyjemna dla ucha, jest trochę głośniejszy tuż po rozruchu ale w miarę rozgrzewania cichnie. Całkiem dynamiczny jak na 90KM, szczególnie w przedziale 2000-3000 obrotów. Dość oszczędny, pali w mieście ok 5,5-6 litrów
Skrzynia nie zawsze jest precyzyjna, biegi wchodzą z delikatnymi oporami. Skrzynia ma 6 biegów ale jest dziwnie ze stopniowana czyli tak jakby miała ich 5. Zdarzyło się parę razy że drążek biegów zablokował się w pozycji wstecznego biegu, winna była osłonka tegoż drążka :) Głupia rzecz a nerwów przysparzała
Nie jestem pewien czy wspomaganie ma zmienną siłę, ale kiedy trzeba jest lekko a na drodze wydaje się słabsze.
Do przodu i na boki jest rewelacja, trochę gorzej do tyłu, niestety nie mam czujników parkowania i parkuję na wyczucie co widać po zderzaku. Ale ma świetne lusterka.
Wszystko jest na swoim miejscu, pod ręką, nie trzeba gdzieś specjalnie daleko sięgać, jestem bardzo zadowolony.
Może zacznę od klimatyzacji (mam manualną, wersja Base+), działa całkiem nieźle, ma wentylację na tył pod przednimi fotelami, świetnie osusza parę z szyb jesienią i zimą, nawet na 1 biegu. Fatalne jest ustawienie środkowych nawiewów, non stop dmuchają na łokieć kierowcy. Samochód odebrałem w listopadzie 2009 i wypadły mrozy. Na ogrzewanie musiałem czekać długo. droga 25km i 40min a auto się nie rozgrzało!!
Mam 173cm wzrostu dla mnie miejsca jest multum, za mną miejsca jest jeszcze więcej, moi znajomi bardziej lubią jeździć z tyłu niż z przodu, z tyłu mają do dyspozycji dodatkowo podłokietnik z miejscami na napoje :), trochę gorzej jest z bagażnikiem tylko 415 litrów ale ustawny, i mnóstwo schowków. cała podłoga jest wyjmowana i można łatwo ją wyczyścić.
Jak na auto tej klasy i diesla jest ok. Warto zainwestować w leprze opony standardowe są marne i strasznie szumią. Po zmianie znacznie poprawi się komfort podróżowania. Zawieszenie też nadmiernie nie hałasuje. doskonały kompromis
W mieście auto pali od 5,5-6 litów na trasie ok. 4,5 Spalanie odbywało się przy włączonej klimatyzacji.Posiadam auto z 6-cio biegową przekładnią. Natomiast dość szybko przepaliła się (6 mieś)żarówka w reflektorze w moim samochodzie. wymiana jest problematyczna, wiąże się z odkręceniem 4 śrub mocujących reflektor i wyjęcie go z samochodu, cała akcja kosztowała 90 zł.
świetna cena do wyposażenia, wcześniej rozważałem Bravo, Aurisa, Octavie ale żaden nie miał takiego wyposażenia i silnika diesla
Drobiazgi są irytujące : raz na 3-4 tygodnie skrzypi fotel kierowcy(cały dzień), poluzował się zaczep maski i maska trzeszczy od drgań silnika na wolnych obrotach, po 6 miesiącach przepaliła się żarówka w reflektorze- 90 zł, w 3-im miesiącu użytkowania zaczęło stukać zawieszenie po czym 3 dni później samo przestało, osłona skrzyni biegów blokowała bieg w pozycji wsteczny (nowa osłona- gwarancja)
Brak oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]