Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Borówa z Łodzi, 15 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak turbodziury, przyspiesza rewelacyjnie i cicho pracuje, przyjemny klekocik :)tak miękko.
Zawsze znajdzie się cos co można zmienić. Hyundai ma dużo miejsca wewnątrz, dobry silnik, ładny wygląd , bardzo dobre wyposażenie , dobre właściwości jezdne i SUPER hamulce. Warto zamówić kierownice obszyta skórą ale nie firmowo tylko dać samemu do obszycia lub zlecić to dealerowi.
Wydawać by się mogło, że 90 KM to zbyt mało ale okazuje się, że wystarczy by poruszyć auto typu kombi. Samochód żwawo reaguje na dodanie gazu i fajnie przyspiesza. Nie klekocze tak, jak VW i audi nawet, gdy jest nie rozgrzany. Na pewno 115 Km lepiej daje sobie radę z taka masą i jeśli teraz jeśli tylko miałbym możliwość to kupiłbym 115 KM, choć z mniejszej mocy tez jestem zadowolony. Jednak Polak taki jest, dać mu palca, to chce całą rękę hihihi
Faktycznie haczy czasem dwójka, czasem trzeba z czuciem włączyć wsteczny, jednak chyba koreańskie auta tak mają, bo poprzedni mój samochód miał podobnie i z latami eksploatacji wszystko mu przeszło i było OK.
Dla mnie bardzo dobrze.
Idealna, auto bardzo dobrze przeszkolone, nie ma problemu z widocznością do przodu, tylko podczas cofania trzeba się nauczyć oceniać odległość od przeszkody, ale to już kłopot przy każdym aucie.
Jedynie przycisk od komputera pokładowego umiejscowiony beznadziejnie. Czy nie mogło być tak, jak w innych autach tzn. w prawej dźwigni przy kierownicy, tu gdzie włączamy wycieraczki ? Przecież to takie proste a Hyundai z uporem maniaka umiejscawia ten przycisk w desce rozdzielczej i jeśli chcemy skorzystać z komputera to przewlekamy rękę przez kierownice i przełącznik wycieraczek.
Bez zarzutów.
Idealnie !!! :)))) Mam 180 cm wzrostu a osoba podobnego wzrostu siedzi za mną i nie narzeka na brak miejsca na nogi .
Zawsze może być lepiej ale hałas nie jest dokuczliwy. Nie wiem , jak przy prędkościach 140 km/h lub więcej , bo jeżdżę przeważnie poniżej tych wartości i wtedy jest OK.
Latem podczas jazdy po mieście, przebiegi po ok. 7 km dom-praca-sklepy-dom, czyli razem ok. 14 do 20 km pali ok. 6 l, także jest OK a przy włączonej klimie automatycznej spalanie wzrasta o 0.5 l
Za te pieniądze tzn, 57 tysięcy nie ma auta, które mogło by konkurować z Hyundaiem. Mam wersje i30 CW 1.6 CRDI Comfort. Dostałem upust 8 tysięcy zł, lakier metalik, opony zimowe , dywaniki gumowe do wnętrza plus pakiet OC,NW i AC za 1700 zł.
Na razie nie za zauważyłem problemów, które są nie do zaakceptowania ale faktycznie coś czasem popiskuje w desce rozdzielczej, jak przyśpieszam na trójce.
Jak do tej pory - brak. Niech tak zostanie i nie wywołujmy wilka z lasu :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

6,3