Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

baka1408, 10 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i30 II Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : System audio i piękny design w środku.
Ogólnie jestem zadowolony z samochodu. Silnik bardzo dynamiczny, cichy i kulturalny jak na tą moc i półkę cenową. Wyciszenie dobre, właściwości jezdne również. Ekonomiczna jednostka zapewnia niskie spalanie. Jedyne czego mi brakuje to lepszego wyposażenia (mam zaledwie 2 wersję wyposażenia po najtańszej), natomiast na bardzo dużą pochwałę zasługuje system audio, który w nowoczesny sposób można połączyć z telefonem za pomocą bluetooth i obsługiwać komendami głosowymi. Również bezproblemowe odtwarzanie z USB.
Jak na tą moc silnika i markę (wiadomo, że to nie BWM czy Audi) to na prawdę jestem bardzo zadowolony. Silnik pracuje bardzo cicho, a przede wszystkim wysoki moment mamy dostępny już na bardzo niskim zakresie obrotów, co powoduje że możliwa jest bardzo oszczędna jazda na poziomie 1500 obrotów.
Przełożenia są dobrze dobrane do silnika, 6-tke można wrzucić już przy 90 na godzinę, a jednocześnie ciągle nie przekraczamy 3000 obrotów przy 150 km/h. Jedyny minus, to fakt, że skrzynia dosyć mocno \'haczy\', przynajmniej w moim modelu. Ciężko się redukuje, bo choć same biegi wchodzą intuicyjnie, to jednak nie da się ich zmieniać w bardzo krótkim czasie.
Samochód dobrze trzyma się drogi. Przy dużych prędkościach jest stabilny, co powoduje że wcale nie czuć w nim prędkości. Całkiem nieźle trzyma się w zakrętach, choć wiadomo że nie jest to sportowe zawieszenie, tak więc nie można oczekiwać cudów.
Dobra widoczność, choć osobiście nigdy nie mam takich problemów więc ciężko mi oceniać. Podobno trochę przednie słupki zasłaniają przy porównaniu z innymi modelami, ale ja tego nie zauważam.
Świetne wnętrze, nowoczesny system audio (w dosyć podstawowej wersji) i intuicyjne sterowanie. Jedyne co mi przeszkadza, to dosyć kiepsko wykonana kierownica, przez to męczą się ręce przy kilkuset kilometrowych podróżach.
Brak automatycznej klimatyzacji w mojej wersji więc jest trochę zabawy żeby ustawić odpowiednio manualną. Ogrzewanie jak najbardziej w porządku.
Jak na ten segment bardzo dużo miejsca w środku. Z tyłu również nie można narzekać na brak miejsca. Bardzo duży bagażnik.
Jak na tę klasę to całkiem dobrze. Przy niskich obrotach silnika praktycznie nie słychać, natomiast praktycznie do 180 km/h nie powinien nikomu przeszkadzać nadmierny szum.
W cyklu mieszanym (bez stania w korkach) spalanie na poziomie 5,5 litra. Myślę że to całkiem nieźle. Jeśli ktoś chce jeździć maksymalnie oszczędnie (jak już wspomniałem poniżej 2000 obrotów) to można zejść do 4,1-4,3 litra również w cyklu mieszanym. Na trasie z tempomatem pewnie poniżej 4 litrów.
Samochód wart swojej ceny. Jak na ten segment to nie mogę powiedzieć niczego złego.
Dopiero 5000km na liczniku więc nic nie mogę powiedzieć Jak na razie bez żadnych usterek oczywiście.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai i30 II Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW