Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

Filip, ponad rok temu
Silnik 1.6 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2014
Hyundai i30 II Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Samochód przemyślany, z dużą ilością miejsca. Trochę więcej jak przeciętny pod każdym względem, tani w eksploatacji i po prostu pewny.
Jak na 110KM i pojemność 1,6 wystarczający. Bardzo ekonomiczny i kompletnie bezawaryjny. Sam silnik jest cichy. Po modyfikacjach EGR- zaślepka, bardzo płynnie rozwija moc.
Wszystko ok. Biegi wchodzą fajnie, lekko, pewnie. U mnie problem zaczyna się z synchronizatorem 6-biegu. W razie czego, kolejna skrzynia to koszt 500zł- nie opłaca się wymieniać synchronizatora. Sprzęgło nie wytrzymuje za długo, choć u mnie 230tys. Nie ma dwumasy. Wymieniałem- koszt z robocizną 800zł ;)
Przeciętny, nie jest to Golf czy Focus. Słabe czucie na kierownicy, ale jak najbardziej poprawnie. Najważniejsze- 240tys. km- wszystko w oryginale.
Tu naprawdę fajnie. W tych rozmiarach, jedno z największych aut wewnątrz. Jedynie bagażnik przeciętny. W wyższych wersjach bardzo dobre materiały, po 240 tys. przebiegu nie ma zużycia.
Bardzo dobra, plus za kamerę i czujniki.
Wszystko na swoim miejscu. Fajne schowki w bagazniku. Odejmuje aż dwie gwiazdki za radio z nawigacją. Nie wiem co za osioł to zaplanował, ale monitor tak wali po oczach w nocy, że nie da sie jeździć, trzeba go uśpić, co na szczęście jest proste.
Poprawnie, klima automatyczna działa dobrze, temperatura stabilna, Siedzenia grzeją, choć tak niezbyt nachalnie.
Naprawdę jak na wymiary jest świetnie. Nad głową bardzo dużo miejsca, na nogi jest ok.
Dwumasa to plus i minus. Brak tłumienia powoduje, że na postoju czuć wibrację diesla. W trasie też szału nie ma, choć Oktawię III TDI bije na głowę. Te wibracje, to może być już poduszka, muszę kiedyś sprawdzić.
Tu jest świetnie. Czeska produkcja, powoduje, że wszystko jest dostępne i tanie. To tak orientacyjnie, bo poza sprzęgłem, filtrami itp. nic nie było jeszcze potrzebne.
Myślę, że to niedoceniane auto.
Nic, kompletnie nic. Sprzęgło przy 230tys. km- to element eksploatacyjny, a jego cena śmiesznie niska. Problemem są lampy. Jeśli ktoś jeździ na żarówkach wzmacnianych, musi sie liczyć z wypalonymi odbłyśnikami soczewek. Trzeba regenerować, by nie świeciły jak świeczki.
Zero.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]