Lista ocen Hyundai i30 III Wagon (16) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ja?
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Tutaj można zauważyć, że jest do dość budżetowe auto, ale nadal jest to dobrze zakamuflowane. Jadąc na trasie jest bardzo cicho, również dzięki niskim obrotom silnika (na 7mym biegu 110km/h to ok. 2000 RPM). Natomiast w nieruchomym aucie można zauważyć, że od pewnych kierunków wyciszenie jest dość słabe, przez sekundę piesi rozmawiający na chodniku zdają się być wewnątrz auta, na początku aż sprawdzałem, czy szyba z tyłu nie jest opuszczona....
~Paweł
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Kupiłem w drugiej połowie 2018 wersje na 2019 w której podobno coś poprawili w tym względzie. By może to tylko opowieści handlowca ale jest ok, do 120 fajnie i cicho, szczególnie na letnich oponach. Powyżej tej prędkości lub na zimowych też ok, nie trzeba wrzeszczeć czy włączać radia na maksimum. Jak na taką cenę i klasę pojazdu jestem pozytywnie zaskoczony.
~Jacek
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Bardzo dobre. W lecie praktycznie do 160 km/h jest cicho. Silnik na 6 biegu nie przeszkadza, podobnie jak pęd powietrza i opony. W zimie jest trochę gorzej, bo słychać opony zimowe, ale mimo to też jest bardzo dobrze.
~Lens
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Takie sobie, jak to w nowych autach tej klasy - słychać różne odgłosy, a to kamyków stukających o nadkola, a to wyboje. W nowych autach blachy są cienkie i niestety odbija się to na wyciszeniu.
~M
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Kolejne duże pozytywne zaskoczenie. Wewnątrz pojazdu jest cichutko. Przy prędkościach autostradowych pojawia się większy szum, jednak myślę, że nawet wtedy można by się dogadać szeptem ;)
~Chudini71
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Komfortowo i cicho. Głośniej powyżej 140km/h. Do uwag można wpisać zestaw audio który bez własnych nastawów gra płytko i bez energi. Lecz to rzecz gustu oczywiście.
~Dominik
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Wiem że nie jest to auto klasy premium no ale przy 140 mogło by być troszkę ciszej bo o wyższych prędkościach nie wspomnę. W sumie zależy jak kto ma ucho wyczulone.
~wcbb1
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Głośno w środku już powyżej 100km/h, trzeba głośniej mówić do pasażerów i radio niestety trzeba głośniej ustawić. Auto jest słabo wyciszone.
~Pawel
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Sporo osob narzeka ale do 120-130 jest b.dobrze. Na zimówkach przy 160 wiadomo, huk. Pytanie kto oczekuje ciszy do medytacji powyżej 130 od kompakta z 100KM.
~PiotrS
Wagon 1.0 T-GDi 120KM 88kW
Dobrze wyciszone wnętrze. Jedyna uwaga to przy prędkościach autostradowych słychać szumy toczących się kół. Być może jest to spowodowane oponami całorocznymi.
Hyundai i30 III Wagon