Lista ocen Hyundai i40 Sedan (12) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chili
Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jest bardzo słabo. Samochód znosi w zasadzie tylko jazdę po prostej albo długie łuki autostradowe (nie za szybko!). Sekwencja kilku szybkich zakrętów wytrąca go z równowagi. W porównaniu z konkurencją - Mondeo, Passatem, nawet Laguną to po prostu balia na kołach. Układ kierowniczy przypomina stare Mazdy 626 albo hondy Accord VII - bardzo mocne wspomaganie, trudno wyczuwalne położenie środkowe. Szybka jazda po autostradzie wymaga wymaga...
~Radek
Sedan 2.0 GDI 178KM 131kW
Generalnie jest ok, ale zawieszenie na dużych nierównościach (zwłaszcza dziurach i ostrych wyrwach) jest dla mnie trochę za głośne. Myślę, że w następnej generacji i40 ten mankament zostanie wyeliminowany tak jak poprawiono to w nowej Kii Optimie 2016. Właśnie głośne i nieharmonijne zawieszenie jest dla mnie największą bolączką tego bardzo dobrego samochodu.
~robert_stajuda
Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW
Mam trzy zastrzeżenia do układu jezdnego. Samochód jest wrażliwy na boczne podmuchy wiatru. Mały skok amortyzatorów, więc przy większych dziurach bardzo dobija. No i najważniejsze szybko rozregulowująca się geometria. Co przegląd trzeb ją ustawiać gdyż inaczej samochód zaczyna pływać na boki przy prędkościach autostradowych.
~mirx
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Tutaj mam troszkę mieszane odczucia. Pokonując poprzeczne nierówności ( przejazd kolejowy ) trochę głośny. Przy szybszych prędkościach troszkę myszkuje Może to wina opon o wysokim profilu 205/60/16 -może na 18 jest lepiej. Tragedii nie ma :( VW lepiej )
~Foo
Sedan 1.7 CRDi 115KM 85kW
Fatalny. Bujający się na zakrętach, źle tłumi nierówności nawierzchni, BARDZO podatny na boczny wiatr. Jazda z prędkością powyżej 140 km/h niemożliwa (auto myszkuje).(odosze wrażenie że to wina nieodpowiedniego profilu fabrycznych opon)
~Robert
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Auto prowadzi się pewnie, jedynie przy silnym, bocznym wietrze zaczyna być lekko nerwowe - sądzę, że przyczyną jest trochę zbyt mocno wspomagany przy wyższych prędkościach ukł kierowniczy.
~yyy
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Przy spokojnej jeździe jest ok, natomiast przy wyższych prędkościach auto robi się "mniej pewne".
~Lukasz
Sedan 1.7 CRDi 115KM 85kW
Kiera za lekko chodzi, za mocne wspomaganie ale to szczegół.
~Rysiek
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Pracuje cicho. Jest dość sprężysty ale daje też poczucie komfortu.

Usterki Hyundai i40

Hyundai i40 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu