Lista ocen Hyundai IONIQ (11) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gwito
Electric Facelifting Elektryczny 136KM 100kW
Moze tutaj napisze cos o baterii bo nie ma osobnej kategorii. 39.4 kWh czyli pakiet jaki wystepuje rowniez w Kia Soul oraz Hyundaiu Kona. Biorac pod uwage mase, osiagi i zasieg to chyba optymalny wybor. WTLP 311 km co wazne udalo mi sie osiagnac ten wynik bez specjalnego wysilku. 8 lat gwarancji lub 200 000 km. Szybkie ladowanie poprzez CCS to ok 45 minut do 80% baterii. Pozostale 20% bardzo wolno ale nie testowalem do konca. Mam ladowarke...
~Zbyszek
Hatchback 1.6 GDi 141KM 104kW
Jednostka dobrze współpracuje z układem hybrydowym, który działa do 120km/h. Podczas nadwyżki energii oddaje ją, podczas normalnego poruszania się w trasie. Przez kilka kilometrów jedziemy więc jak autem elektrycznym. Trzeba delikatnie muskać pedał gazu, aby pracował jedynie EV (to normalne dla układu hybrydowego). Silnik w połączeniu z EV bardzo dynamiczny. Z trybem SPORT i kickdown'em potrafi dostarczyć pozytywnych wrażeń :)
~Remnow
Hatchback 1.6 GDi 141KM 104kW
To naprawdę bardzo mocna strona tego auta. Nie jest to demon przyspieszenia i prędkości ale robi swoje. Jest ekonomiczny i trwały. Czasami w ogóle zapominam o jego istnieniu - zwłaszcza że czasami, przy sprzyjających warunkach można poszybować w trybie elektrycznym z prędkością około 90 km/h.
~Rafał
Electric Synchroniczny z magnesami stałymi 120KM 88kW
110km to niezbyt dużo, ale wystarcza do codziennej jazdy. Bardzo przyjemny jest wysoki moment obrotowy dostępny od samego startu - prawie zawsze jestem pierwszy na światłach :) Co ważne - Ioniq nie ma żadnych sztucznych ograniczeń mocy i prędkości maksymalnej. Na autostradzie można jechać do 180km/h.
~Piołs
Hatchback 1.6 GDi 141KM 104kW
0-60 jest na prawdę odejście. Moment obrotowy od zera :p. Później już trochę słabnie.. ale generalnie jest dobrze. Przy większych prędkościach jest lepiej niż średnio. Jednak spalanie rekompensuje wszystko. Silnik bardzo cichy.
~Rafał
Electric Synchroniczny z magnesami stałymi 120KM 88kW
Super, jak każdy elektryk - na światłach zawsze jestem pierwszy :)
~wodolot
Hatchback 1.6 GDi 141KM 104kW
W pełni wydolny przy przyspieszeniach i jak do tej pory nie zawodny.
~MisiekUK
Plug-in 1.6 GDi 141KM 104kW
Benzyna włącza się tylko wtedy, gdy chcesz poszaleć
~kwr1
Jak dla mnie super