Lista ocen Hyundai ix20 Mikrovan (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Mam doposażoną, nieco cięższą niż standard wersję, tak minimum +50kg więcej niż deklarowana przez producenta waga. No i parę rzeczy ze sobą wożę. Auto waży zatem 1300kg jak nic. Deklarowane zużyciu paliwa na poziomie 7.5l/100km w dużym, zatłoczonym mieście raczej trudno osiągnąć. To realne, możliwe spalanie dla normalnego kierowcy w uśrednionych warunkach jazdy. Zima w dużym, nieprzejezdnym w godzinach szczytu mieście to zakres 9-10l/100km, w...
~irek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Koszty przeglądów do przyjęcia ( pierwszy niespełna 600zł) lecz ceny w zależności od ASO są różnie. Na spalanie ogromny wpływ ma styl jazdy i jakość paliwa (tankuję tylko Pb95), w moim wypadku w mieście około 7,6 lecz rzadko mam potrzebę przemieszczać się w godzinach szczytu. W trasie przy spokojnej jeździe (przelotowa około 100/h a średnia szybkość wyszła 84/h z 480 kilometrów) udało się osiągnąć wynik 5.55 , czyli lepszy niż podaje...
~lukaszZST
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Jeżdżę tak samo jak z silnikiem TDI bez oszczędzania 80% miasta 20% droga expresowa . spalił mi na 100km 9,5 L w bitym mieście ponieważ nie byłem jeszcze nim nigdzie dalej i w korkach z klimatyzacją i ogorzeniem w automacie, nie mam zbyt lekkiej nogi po przednim aucie. Auto ma 5 lat gwarancji na wszytko od a-z , konkurent KIA venga ma 7 lat gwarancji obłożone wyłączeniami ,pisano o tym nie raz w gazetach. I jakość wykonania w ix20 jest...
~Muffinek
Mikrovan 1.4 CRDi 90KM 66kW
No to tutaj jest trochę nie tak, jak w katalogu. W zasadzie auto pali w mieście równo 7 litrów i nie jest to wynik mojego stylu jazdy. Auto w trasie pali równo 5 litrów i nie da się zejść poniżej pięciu jadąc przepisowo 90km/h. To bajka. Na krótkim rannym odcinku 8 km pali 9 litrów (robiłem jeden taki bak tylko po Gdańsku). Po dotarciu i wymianie oleju spalanie spadło tylko o 0,5 litra.
~Roki
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Mój ix20 spala w mieście od 8 do 10 l/100km, na trasie do predkosci 100km/h zmiesci sie 5l bez klimayzacji ale trzeba liczyc ze ok 6l (trasa wroclaw bratyslawa 5,8 do 110 km/h) w cyklu mieszanym ok 7. Autko nie nalezy do najoszczednieszych. Polecam silnik 1.6 ma 6 biegow i jest dynamiczniejszy niestety w salonie tego nie powiedza i wcisna nam co im wygodnie
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Hmm nie wiem co napisać. Spalanie w mieście średnie 7,5 l. W trasie ok 6,5 l. Raz udało mi się zejść ze spalaniem do 5,4 l ale to była jazda emeryta. Jazda autostradą z prędkością 180 spalanie 12 l. Serwis nie ma dramatu ale tanio też nie jest. Jeszcze nic nie było wymieniane, tylko dolewałem płyn do spryskiwaczy
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Spalanie w mieście - myślę, że będzie ok. 10 l/100km. W cyklu mieszanym 50/50 - tak jeżdżę codziennie - na razie komputer pokazuje 8l/100km. Zobaczymy jak będzie dalej. Zdecydowanie trzeba nauczyć się operować gazem i biegami. Na razie wychodzi na to, że pali więcej zarówno od Fabii 1.4 75KM jak i C-Maxa 1.6 125KM.
~Stanisław P.
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Jeżdżę praktycznie po dużym mieście i na trasie po połowie. Przy spokojnej jeździe bez przekraczania szybkości i przeciążania (docieranie), z postojami w korkach, przecietnie zużycie jest na poziomie 6,5 - 7,0 l. Raport spalania wypełniłem tylko dlatego bo inaczej nie chciało przyjąć dokumentu. jest bardzo orientacyjny.
~zadowolonyKRK
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Na trasie w zależności od prędkości pomiędzy 6 (jazda 80-90km/h) a 7 litrów (autostradą/drogą ekspresową 120-140km/h). Po mieście 8-8.5 zależy od korków. Decydując się na 1.6 zamiast 1.4 i na benzynę w zasadzie czegoś takiego oczekiwałem
~Darioo
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Tylko ceny paliwa i jeden przegląd w aso za 600 zł. spalanie z całych 15 tysięcy przebiegu jaki zrobiłem to 7,3L/100km (producent w danych technicznych podawał 7,4 średnie). Na ostatnim baku pokazywał 6,5
Hyundai ix20 Mikrovan