Lista ocen Hyundai ix20 Mikrovan (29) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Dobra jest również izolacja przed hałasem wiatru z zewnątrz, jeśli wiemy dla kogo to auto zaprojektowano i do jakich prędkości. To jest miejsko-podmiejskie auto o ponadprzeciętnych możliwościach przewozowych, ale nie na autostrady do jazdy z dużymi prędkościami. Można co prawda jechać bardzo szybko, samochód prowadzi się nadal przewidywalnie mimo wysokości, ale komfortowo jest do 110km/h. Zbyt odczuwalne są za to odgłosy toczenia na szerszych...
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Nigdy w życiu nie jeździłem jeszcze tak głośnym samochodem. 0-40 km/h - cicho i przyjemnie 50-90 km/h - słychać szum opon i to w zależności od nawierzchni ! Na "starych", gładkich asfaltach dwa razy ciszej niż na nowych, szorstkich. Kuriozum. Mam wrażenie, że pomiędzy kołami, a wnętrzem samochodu są jakieś dziury w blacharce :(((((((( 90-120 km/h - dochodzą szumy opływu powietrza - no trudno - wyścigówka to to nie jest....
~Prokurator
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
I tu mam dylemat. Samochód jest wyciszony dobrze. Jadąc po dobrej jakości drodze panuje cisza, ale wystarczy zjechać na gorszą drogę i zawieszenie z przodu daje nam znać, że jednak Hyundai nie zrobił aż takiego postępu, jak niektórzy uważają. W mojej 10-letniej Toyocie zawieszenie pracuje o niebo lepiej, a już na pewno nic nie stuka, nic nie klekocze. W nowym samochodzie uważam takie rzeczy za niedopuszczalne.
~Obiboc
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Jeśli chodzi o prace silnika jest lepiej niż dobrze naprawdę trzeba się starać by go usłyszeć. wkurzające jest to ze musisz brać poprawkę na pieszych którzy ida przed maską i nie słyszą że za nimi toczy się samochód. Natomiast o pomstę do nieba wola wyciszenie nadkoli, wjeżdżając w słyszysz wyraźnie że ktoś karcherem leje wode do metalowego waidra.
~Darioo
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Na wolnych obrotach silnik niesłyszalny nawet z włączoną klimą. Słychać za to opony (czy to zimowe Barum, czy letnie Continental), szczególnie na dziurawych poklejonych drogach, Jak jest gładki asfalt, lub betonowa droga wtedy jest cicho. No i powyżej 100 km/h szumi opływające powietrze. Dalej w środu można rozmawiać bez krzycznia.
~ANP
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Silnik wyciszony bardzo dobrze, a koła i podwozie słabo. Jazda po szorstkim asfalcie denerwuje ze względu na hałas. W mieście ok. Do 120 km/h da się podróżować, potem dochodzą szumy powietrza i jest głośno. To auto wymaga jednak przede wszystkim lepszego wyciszenia nadkoli!
~irek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
To jest też mocny atut tego auta. Świetnie wyciszony silnik sprawia że bardziej słyszalne stają się odgłosy spod kół czy auta stojące obok nas na skrzyżowaniu. Szumy oporu powietrza są bardzo słabe.
~myszorek
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Poprawnie, bez problemu do 120 km/h. Powyżej robi się głośno i to zarówno od silnika, jak i od szumu wiatru. Przydałby się szósty bieg dostępny tylko w mocniejszym CRDi.
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Silnik dobrze wyciszony na niskich obrotach. Niestety przy wyższych prędkościach słychać jakbym jechał szafa na koła. Bardzo słychać opływające powietrze.
~Kazimierz kierowca od 30 lat
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Zawieszenie, tłumienie drgań bardzo twarde. Tylne zawieszenie zachowuje się podczas jazdy na nierównościach tak jakby nie było amortyzatorów.
Hyundai ix20 Mikrovan