Lista ocen Hyundai ix20 (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Zimą zauważyłem, że brak wygłuszenia (a raczej docieplenia) maski silnika powoduje szybką utratę ciepła z silnika. Stojąc w korkach silnik traci dużo ciepła poprzez metalową maskę i zużywa niepotrzebnie większą ilość paliwa, gdyż musi się dłużej rozgrzewać do optymalnej temperatury pracy. Występuje to w trudnych warunkach jazdy typu jedynka, dwójka czasem trójka (zakorkowane miasto), gdy wymusi się wysokie obroty dmuchawy do ogrzania wnętrza...
~Darioo
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Rewelacja. Zimą po 3 kilometrach (-10 stopni na zewnątrz) w autku leciało już przyjemnie ciepłe powietrze i szyby odmrożone. Klima bez problemu schładzała wnętrze nawet w upały 2015 roku. Minus taki, że w ustawieniu AUTO, klima od razu chce schłodzić na maksa wnętrze i wentylatory włącza na maksa i wtedy słychać jakby był huragan w aucie.
~Obiboc
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Nie mam climatronika czy innego automatu ale zimą grzeje latem ziębi i to konkretnie ciężko troszkę ustawić by klima nie zmroziła czoła przy nadmuchu na przednia szybę a jednocześnie schodziło się powietrze wewnątrz auta.
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Szybko odparowuje wnętrze - jednym przyciskiem. Wentylator niestety słychać nawet na najniższych obrotach. Mam wrażenie, że dosyć wolno rozgrzewa się silnik. Podczas przymrozków potrafi dmuchnąć zimnem przy ruszaniu spod świateł.
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Mam wersje w której brakuje podłokietnika przedniego oraz kratek wentylacji dla tylnej kanapy. Przód schładza i ogrzewa się szybko ale tył to już inna historia.
~pit2001
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Nadmuch mocny, w czasie przełączania - szyba,front,nogi - widać że rozdziela jedne nadmuch ale działa przyzwoicie. Szybko się nagrzewa. Rozmrażanie szyby przedniej działa dobrze.
~lukaszZST
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Po 3km przy -15C robi się w aucie ciepło, sprawdzałem to teraz w Wiśle. Ciepło jest z przodu nie wiem jak jest z tylu bo jeżdżę sam.
~lukasz.zst@buziaczek.pl
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Po 2km jest ciepło w samochodzie przy temperaturze -10C.Dotyczy to przednich foteli .NIe wiem jak jest z tyłu
~myszorek
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Za mało czasu, żeby ocenić różne sytuacje. Fajnie rozwiązana regulacja automatycznej klimatyzacji "podwójnym" pokrętłem.
~ANP
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Szybko chłodzi, szybko grzeje. Na najwyższym biegu dmuchawy (klima auto) głośno jak w każdym aucie tej klasy