Lista ocen Hyundai ix35 (88) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
I to co najwazniejsze chyba:) Podobno te silniki maja troche pojezdzic zanim sie ustabilizuje spalanie i ich praca wiec to co napisze moze byc nieadekwatne ale moze komus pomoze w decyzji:) Na poczatku przez 200km jazdy mieszanej 7,2L/100km wg wskazan komputera /wg mnie i dolanego paliwa - na tej samej stacji i pod korek 7,5L. Nastepnie trasa 600km i jazda nie przekraczajac 100km/h - 6,3L/100km wg komputera /na stacji 6,5 pod korek. Jesli to...
~Jacek
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Ceny podstawowych części eksploatacyjnych nie odbiegają od średnich rynkowych. Na temat ASO nie mam wiedzy. Spalanie w trasie: drogi krajowe jazda przepisowa, można zejść poniżej 5 l, nawet do 4,7. Droga ekspresowa 120 - 130 km/h mój średni wynik to 6,5 l. Jednak na ostateczny wynik spalania bardzo wpływa kierunek i siła wiatru. W dużym nadwoziu wiatr w plecy a wiatr w twarz robi różnicę.
~majkel84
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
W mieście, na krótkich odcinkach cieżko jest zejść poniżej 10l, nawet jeżdżąc tylko samemu. Na trasie jest lepiej, ale auto nie jest stworzone do dużych prędkości. Jadąc na Mazury (360 km) z 4 osobami i pełnym załadunkiem bagażowym osiągnąłem 7,3l, ale było ciężko. Wszystko powyżej 110km/h już się mocno odbija na spalaniu. Najmniejsze można osiągnąć jadąc 90km/h (na krajówce).
~Adam
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnika jest ekonomiczny jak jeździmy spokojnie i delikatnie używamy gazu. Przy jeździe na autostradzie w Niemczech i prędkościach 130-160km/h średnie spalanie wychodziło między 9-10 litrów/100km (co jak na benzynę wypada chyba nieźle). Przy prędkościach 80-90 km/h i na terenach nizinnych można nawet zejść poniżej 6 litrów/100km (ale jest to raczej trudna sprawa choć możliwa).
~Artur
SUV Theta 2.0 MPI 163KM 120kW
Mało na razie nie pali (choć i tak sporo mniej niż 10 l dużego fiata, którego miałem w latach 90), ale jak się chce duże, wygodne i bezpieczne auto to z czegoś można zrezygnować (do pracy nim nie dojeżdżam a na wyjazdy na zakupy i dwa razy w roku na wczasy może palić i 9 l - cho w mieszanej jeździe trasa miasto można przy spokojnej jeździe już zejść do 8 l na 100).
~Zawiedziony
SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW
Ceny części zamiennych na średnim poziomie. Szkoda tylko ,że w na przestrzeni 2 lat musiałem w tym aucie wymienić koło pasowe wału korbowego. Zamiennik 1000zł oryginał około 1800. Dwa paski napędu alternatora ,oraz pompę wody która się zatarła. (Koszt razem z robocizną 2000zł). A to wszystko przy przebiegu 142tyś km.
~Radek
SUV Facelifting 2.0 GDI 166KM 122kW
Byłoby "żle" jeśli chodziłoby tylko o spalanie. Jednak sądzę, że ewentualne koszty napraw (gwarancja) to lekko rekompensują. Choć z drugiej strony jeśli mały kompakt benzyna 1,4 spali średnio 6,5l po mieście do 2-litrowa benzyna 166kM z dużą budą ile powinna spalać? Moim zdaniem max. 10L stąd ocena negatywna.
~Maciek
SUV Facelifting 2.0 CRDi 136KM 100kW
Bardzo ekonomiczne autko, po roku zero problemów a splanie bardzo mile zaskakuje. W mieście zejść do 9 litrów nie problem a pewnie można i niżej, na trasie od 7-8 litrów nawet na autostradzie. Auto służbowe więc spalanie to rzeczywistość a nie miłosne zauroczenie właściciela. Wskazania komputera zawyżają o prawie litr do góry!
~garfiledlife
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
przeglądy w cenie średniej, koszty paliwa - zalezy jak się jeżdzi : na trase 100km jednojezdniowej i spokojnej jeźdie udąło mi się osiągnąć 6,8 litra z klimą wlaczoną ale to raczej za tirami na trasie do kielc, większośc przebieegów to autostrada i prędkości około 140 - wtedy spalanai srednie 8,7 litra
Dziennik kosztów dla Hyundai ix35
6,9
9,7
10,7
~MAREK
SUV R 2.0 CRDi 136KM 100kW
Mój najlepszy wynik to średnie spalanie na trasie ok. 600 km 6,2 l/100 km. Ale starałem się jechać max 100 km/H , równo, bez gwałtownych przyspieszeń. Taka zwykła jazda bez szczególnego zwracania uwagi na oszczędną jazdę dawała wynik ok. 6,7 do 7,0 l/100 km. Po mieście średnio 9-10 l/100 km.