Lista ocen Hyundai Pony IV (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ArturS
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Przełożenia dobre do dynamicznej jazdy, krótkie, dobrze dobrane (silnik i skrzynia jest mitsubishi, więc to typowe dla aut japońskich). Niestety wsteczny lubi nie wchodzić i trzeba wysprzęglać. Poza tym poprzedni właściciel załatwił już jedną skrzynię, ale możliwe że stało to się podczas wypadku (udeżenie boczne, wprost na koło)
~LimaK (lmk@pf.pl)
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Po 160000km skrzynia jest dosc zuzyta. Biegi mozna wyjmowac bez sprzegla, przy dynamicznej jezdzie chec szybkiego wkladania biegow konczy sie zgrzytem i nie wlozeniem. Do wymiany poduszki skrzyni i tulejki.
~629@bluemail.ch
Hatchback 1.5 72KM 53kW
praca nie bez problemów cieżko wchodzi dwójka na zimnym silniku mam nadzieje że to ustąpi po wymianie oleju w skrzyni bo juz na to pora ale całkiem możliwe że to synchronizator :-(
~Azzuro, caesar_k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Biegi wchodzą wręcz idealnie - jest to pewnie zasługa technologi Mitsubishi. Feler - skrzynka była już wymieniana, była to wina zaniedbania, ale zawsze...
~Piotr z Krakowa
Hatchback 1.3 72KM 53kW
Chodzi, biegi wskakuja rowno i nie ma problemow, cos mi tam ze wstecznym ostatnio nie halo, ale ogolnie nie narzekam :D
~fan colta
Hatchback 1.5 i 84KM 62kW
bez zarzutu, ( a tak na marginesie, kto pamięta 4 biegowa skrzynię colta z "powerem", szkoda że takich już nie ma)
~Paweł
Hatchback 1.5 i 84KM 62kW
Skrzynia chodzi bardzo lekko, nie stawia oporów, umożliwia bardzo szybką zmianę biegów, co obniża czas przyspieszania.
~Pawel
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Skrzynia biegów do normalnej jazdy jest ok Podobno siadają łożyska ale u mnie na razie wszystko dobrze
~danielost@wp.pl
Hatchback 1.5 i 84KM 62kW
problem mam od chwili kupna z 3 biegiem ,ale po wymianie oleju castrol syntetyk problem minął
~dragonfly
Hatchback 1.5 i 84KM 62kW
uwazam ze jest dobra,nie haczy,biegi wchodza lekko,jedynie wsteczny wchodzi za drugim razem