Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe II SUV

Silnik 2.2 CRDi 155KM 114kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Santa Fe II SUV 2.2 CRDi 155KM 114kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakość wykończenia
Układ elektryczny : przednie postojówki, powinni coś z tym zrobić
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, auto naprawdę dobre jeśli chodzi o zawieszenie bardzo pewnie trzyma się drogi
zaraz po zakupie dodałem chip, 185 km oraz 400 nm teraz w miarę wystarcza na to ciężkie auto, elastyczność aczkolwiek przy wyprzedzaniu na naszych wspaniałych drogach trzeba mieć trochę wolnego miejsca...
przy chipie dopasowali również skrzynię i jest też nienajgorzej, aczkolwiek czasem za dużo \"mieli\",w tej klasie automatu powinien też być kick down
super, mam też volvo xc90, ale to auto je bije na głowę, sztywne zawieszenie, dobra przyczepność
widoczność dobra, aczkolwiek w dżdżyste dni bardzo często paruje przednia szyba i trzeba na nią włączyć dodatkowy nawiew(niektórzy mylą to z podgrzewaniem przedniej szyby). który chodzi na wysokich obrotach, reszta ok
oprócz wspomninego już innej ocenie przycisku od psrawdzenia spalania oraz kilometrów którego położenie jest co najmniej dyskusyjne to nie mam uwag, mogłoby być jeszcze oświetlenie przedniej części kabiny pasażerskiej podczas wsiadania do samochodu
jak wyżej wspomniałem jedyny problem z przednią szybą
przestrzenii nie brakuje nawet w bagażniku
cichy, zrobiłem nim prawie 80.000 km i nie ma żadnych stuków hałasów, jest dobrze
sama jaazda w mieście 13 l, trasa 8, średnio 10 litrów trzeba liczyć
Nie ma lepszego auta w tej cenie
ciągle przepalające się żarówki postojówek to jakaś masakra, w ciągu2 lat wyminiłem już z 8 sztuk, a trzeba przypomnieć że są to żarówki halogenowe 16w, do dostania zwykle tylko w serwisie, oczywiśie można kupić standard 5 W, ale wtedy cała \"łezka\" się nie oświetli, poza tym od łuższego czasu zapala się kontrolka check engine (prawdopdobnie problem z filrem cząsteczek stałych) serwis się zastanawia jak to naprawić na gwarancji
jest dobrze, dotychczas wymiełem tylko końców drążków ale to dtanndardowa przypadłość jak na polskie drogi

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRDi 155KM 114kW [l/100km]

10,6