Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe II SUV

nukleonid, 17 lat temu
Silnik 2.2 CRDi 155KM 114kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Santa Fe II SUV 2.2 CRDi 155KM 114kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Dobrze z plusem, bo do doskonałosci to jednak troszeczke brakuje, ale naprawde nie tak wiele.
Troche za długie ruchy lewarka i mniej precyzyjne w porównaniu z Nissanem
Prawie idealnie, ale umieszczenie regulatora pozycji reflektorów pomiędzy fotelami nie było najszczęsliwszym pomysłem, bo cały czas coś na niego kłade i niechcący przesuwam, a poza tym odległość przełączników pod kierownicą od koła kierownicy mogła by być mniejsza bo czasami wydaje mi sie, że mam za krótkie palce.
Jeden regulator na dwa centralne nawiewy to niepotrzebne skąpstwo - pasażer chce sie intensywnie chłodzić a ja nie koniecznie i nie mam wyjścia - a do tego brakuje nawiewu na drugi rząd siedzeń, który bez problemu można zreaizować kanałem pomiędzy siedzeniami. Auto klima potrafi zaskoczyć zdecydowanym działaniem.
Pomimo że jest to super "szafa gdańska z szufladami i lustrem (niejednym)", to przestrzeń nad głową staje się zbyt ograniczona gdy wychylam sie popatrzec co mi sie na przodzie maski przyczepiło.
Tak naprawde to dobrze minus. Dla niektórych to pewnie zaleta że silnik słychać jakby miał 8 cylindrów i przyspieszał jak elektrowóz, ale przy dzisiejszych technologiach i materialach wyciszających to niestety nie rewelacja a o cichym odtwarzaniu muzy w czasie jazdy należy zapomnieć i lepiej nastawic sie od razu na rytmiczne umcy, umcy.
To zależy do czego porównywać. U mnie w trasie wychodzi 8,5l/100km (do 120km/h), 10,5l/100km (autostrada 140km/h), a w mieście 9l z małym haczykiem. Ceny przeglądów do zaakceptowania, chociaż plan przeglądów 5-15-30 tys. km w stosunku do konkurencji (20-40-60) trochę kosztowniejszy.
Ocena uwzględnia cenę którą zapłaciłem u naszego zachodniego sąsiada, bo nie wiem czemu ale ten sam model (wyposażenie) ze słabszym silnikiem (112) w Polsce był droższy o ponad 20 tysięcy zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRDi 155KM 114kW [l/100km]

10,5