Lista ocen Hyundai Sonata III (39) - Silnik

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dymas666@vp.pl
Sedan 2.0 i 139KM 102kW
Jak zimny to nie ma siły, po 30 sek łapie moc, najlepiej poczekać 30 sekund i dopiero ruszać. Ogólnie co mogę powiedzieć, 16 v więc bardzo wysoko obrotowy silnik i przy wysokich ciągnie dopiero ostro, z niższych obrotów nie bardzo. Za to prędkość maksymalna super. Awaryjność? Narazie nic, totalnie nic się nie zepsuło i nie zawiodło. ELastyczny, jest i na 5 te 60 będzie jechać, ale jesli ma się mało drogi na wyprzedzanie to lepiej zredukować i...
~piotrw
Sedan 2.7 178KM 131kW
Silnik pracuje bez zarzutów. Auto jeżdżone codziennie, nigdy nie zawiodło. Kultura pracy silnika wzorowa i typowa dla japońskich silników. Pracuje równo nie przerywa nie szarpie. Bez wycieków. Bardzo elastyczny zbiera się z każdego zakresu obrotów i na każdym biegu przy różnej prędkości. Duży silnik jeżdżący na automatycznej skrzyni biegów nie będzie zajechany.
~Krzysiek
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Silnik - sprawdzona, stara (sprostowanie dla posiadaczy volkswagenów: ultranowoczesna), wolnossąca jednostka Mitsubishi Sirius 4G63, znana z modeli takich jak Galant czy Lancer, z podwójnym wałkiem rozrządu, pracuje bardzo cicho, i charakteryzuje się naprawdę fantastyczną, nieznaną mi jak dotąd kulturą pracy - przyspiesza bardzo płynnie na każdych obrotach.
~henex1980
Sedan 2.5 V6 160KM 118kW
Tutaj mam problem. Data produkcji to końcówka 99r. a moja sonata jest po lifcie. Czyli to model eu4. Podobno lift był od 2001r a ja mam przecież 99r. Sam nie wiem jaki mam silnik. 2.5 lub 2.7. Nie wiem jak to sprawdzić. Ktoś wie jak to wytłumaczyć?
~kosa
Sedan 2.7 178KM 131kW
176 koni w połączeniu z automatyczną skrzynią. w codziennej eksploatacji ciężko przekroczyć 2500 obr/min, przy takiej mocy nie ma takiej potrzeby, no chyba że mocno chcemy wyprzedzić :) przy moim przebiegu zjada 150ml oleju na 5 tyś km
~Gordi
Sedan 2.0 i 139KM 102kW
Silnik choć tylko 139 koni wystarczająco jest mocny gdy trzeba szybko zareagować gdzieś na drodze...to jest sedan i limuzyna więc jeździ się dostojnie. Jednak jak trzeba to potrafi na 2 pociągnąć w oka mgnieniu do setki ;-)
~helsi117
Sedan 2.0 i 125KM 92kW
Mimo iż auto mam zagazowane dobrze sie spisuje, 2,0 i 125 km niby to mało ale naprawde silnik dobrze sie wkręca na obroty i elastyczność jest duża. na trasie bez problemu na 4 wciskamy gaz i raz dwa wyprzedamy tira.
~stefan_bolo
Sedan 2.7 178KM 131kW
173km bo tyle ma mój a nie można takiego wybrać, daje dużą dynamikę już od niskich obrotów, jeździ jakby miał 200km a jeździłem mocniejszymi autami więc wiem co piszę
~kubapsuj
Sedan 2.0 136KM 100kW
Naprawdę fajna jednostka widzę opinie że mała i v6 to minimum. Spotkałem kiedyś na drodze wersje v6 i mimo wielkich starań daleko nie uciekła;) pozdrawiam pana z Stoczka łukowskiego
~tomekvp@interia.pl
Sedan 2.5 V6 160KM 118kW
Silnik od Mitsubishi pracuje doskonale z automatem,(tez od mitsubishi) ma bardzo fajnie sie zbiera, ale troche gorzej od galanta z tym samym motorem, podejzewam ze przes swoja wage.