Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan Facelifting

Fpioter, 14 lat temu
Silnik 2.0 DOHC 164KM 121kW
Rok produkcji 2009
Hyundai Sonata IV Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW 2008-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda. Po przejechaniu 600 km człowiek wysiada normalnie z samochodu. Plecy nie bolą, głowa nie pęka :-) To samochód cichy wygodny i przede wszystkim bardzo ładny.
Według mnie to bardzo fajne auto. Jeśli ktoś nie ma kompleksów związanych z marką to będzie z tego auta zadowolony i to bardzo. Zresztą marka Hyundai tylko u nas chyba jest nie doceniana, podobnie przecież kiedyś wyśmiewano samochody z Japonii.
Silnik w sam raz na ten rozmiar samochodu. Cichy elastyczny. Siła wystarcza do spokojnej jazdy, jeśli jednak ktoś chciałby poszaleć to wystarczy podkręcić nim powyżej 3000 i budzą się te jego \"koniki\" i można niejednego \"rajdowca\" zadziwić - tylko po co - przecież nie do takich celów to auto zostało stworzone.
Bez zastrzeżeń, nic się nie dzieje. Hyundai bardzo poprawił skrzynie biegów, w poprzednich samochodach były problemy z biegiem wstecznym. W sonacie skrzynia działa bez zarzutu.
Prowadzi się bez problemów. rozstaw osi bardzo duży i rozstaw kół też więc na naszych drogach to wygodne auto. Do tego jeszcze duże koła z oponami o wysokim profilu i jedzie się jak na kanapie. Zresztą to auto jest przeznaczone na dalekie zasięgi, nie na darmo ma bak, na którym można przejechać 1000 km bez tankowania.
Jak to w sedanach. Dużo widać, ale nie jak w vanie. Dlatego nie chce porównywać z vanem ani z jakąś ciężarówką bo tam najlepiej widać :-) Jak na sedana - widoczność bez zastrzeżeń. Do tyłu kwestia przyzwyczajenia lub posiadania czujników :-)
Wszystko intuicyjne, nie trzeba czytać gigantycznej instrukcji, żeby zacząć w pełni korzystać z tego samochodu. Wygodnie i pod ręką jest praktycznie wszystko co potrzeba. Aktualnie w sonacie nawet tej najtańszej wyposażenie jest imponujące, sterowanie bajerami z kierownicy, elektryczne lusterka itd. Wszytko to razem daje dużą frajdę z jazdy.
Klimatyzacja załatwia wszystko, para z szyb momentalnie znika. Ogrzewanie bez zastrzeżeń, silnik duży - to jest z niego dużo ciepła.
Cóż, nie wiem jak trzeba by być dużym człowiekiem, żeby narzekać na brak przestrzeni. Jest przestronnie i wygodnie. Bagażnik - to trzeba zobaczyć :-). Jeśli ktoś zachwycał się bagażnikiem w sedanie octavii, to niech obejrzy w sonacie.
Jest cicho aż do przesady. Dopiero powyżej 120 km/h słychać trochę silnik, ale to przecież normalne w każdej marce. Jak ktoś potrzebuje większej ciszy to już chyba tylko silnik elektryczny może być cichszy.
Cóż. Jak w każdym samochodzie nawet tym z silnikiem o poj. 0,7 dm3 wszystko zależy od nogi kierowcy. Przy ekonomicznej jeździe w obrotach 2000 - 3000 spalanie jest zadowalające, ale jakby ktoś chciał mocno rozbujać to 5-metrowe auto to musiałby kręcić silnik 3500 - 4000, wtedy rzeczywiście power jest ale i w baku lekki wir :-) Poza tym uważam, że jak ktoś wybiera samochód o poj.2000 to nie powinien oczekiwać, ze będzie mu palił 5 l/100km. To jest duży, mocny silnik i spełnia swoje zadanie. Nie ma kłopotów z jazdą z kompletem pasażerów i bagażami - i o to przecież chodzi.
Za taka cenę, wyjątkowo fajne autko. Poza tym firma Hyundai walczy o klienta, ich produkty są coraz lepsze, a i promocje bardzo interesujące. W salonach i serwisach nie \"olewa się\" klienta, a to się bardzo teraz liczy - niestety toyota właśnie na tej płaszczyźnie jest coraz gorsza. Sonata to mój kolejny Hyundai i następne auto też kupię tej marki. To chyba najlepsza rekomendacja, bo przecież wybór aut na rynku motoryzacyjnym jest gigantyczny.
Młode auto, zapewne niejeden by powiedział, że w tak młodym aucie nic nie powinno się dziać, więc nie powinno się awaryjności oceniać, ale ja uważam, że i w młodym aucie awarie są, mówię tu o innej marce, w której poważny remont gwarancyjny miałem już po 2 miesiącach jeżdżenia. Dlatego też mimo, że sonatę mam krótko to uważam, że bezawaryjność i tutaj mocno się liczy.
permanentny brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DOHC 164KM 121kW [l/100km]