Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan Facelifting

mondelas, 5 lat temu
Silnik 2.0 DOHC 164KM 121kW
Rok produkcji 2008
Hyundai Sonata IV Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW 2008-2009 - Oceń swoje auto
Inne : przepastne wnętrze
Inne : właściwie to nie było uciążliwych usterek
Auto niesamowicie wygodne i przestronne, silnik pracuje jak pszczółka, zawieszenie wytrzymałe i komfortowe.Jak każde auto ma też swoje wady.Silnik o mocy 164 KM, niestety przyspieszenie jest dosyć mizerne jak na te parametry.Trzeba "wajchować' do trójki żeby go obudzić.
cichutki, szybko się nagrzewa, elastyczny, za słaby do takiej kolubryny.Nie mówię tu o rajdowym zacięciu, a jedynie o szybkim i bezpiecznym wyprzedzaniu w warunkach drogowych.Następna Sonata tak, ale z większym silnikiem
poprawna lecz trochę haczy,V bieg bardzo elastyczny, bardzo brakuje 6-tki
zawieszenie ciche, wytrzymałe, wg mnie trochę buja na ostrych zakrętach, autem raczej się płynie jak jedzie
Auto 10 letnie ,jak na razie nic poważnie nie koroduje
Na początku szok, bałem się wjechać do garażu , bo wydawało mi się, że jest wielkości autobusu, w moim modelu bardzo parują przednie szyby w deszczowej pogodzie non stop klima
Właściwie wszystko na swoim miejscu
Nagrzewa się szybko, przednia szyba bardzo paruje podczas deszczu,szlag mnie trafia z klimą, bo każde włączenie nadmuchu na szybę powoduje automatyczne włączenie klimatyzacji bez względu na to czy jest na zewnątrz +30 czy też -30 stopni Celsjusza
To największy atut samochodu, miejsca tyle co w autobusie
Pawlak powiedział do Kargula -cisza jak w kościole
Standardowe koszty utrzymania porównywalne do każdego normalnego samochodu, średnie zużycie gazu /STAG/ 10,5, a na autostradzie 130-160 km/h niedużo wyższe ok.11,5
Bardzo dobry, auto niedoceniane, ale chyba to się już zmienia
Przejechałem nim 26 tys km, wystąpiła awaria kostki stacyjki tzw. płetwa przez co załatwiłem dwa rozruszniki, gdyż starter w czasie jazdy zapalał rozrusznik.Mechanik szukał usterki w rozruszniku, a nie w kostce.Po wymianie jest OK.
nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DOHC 164KM 121kW [l/100km]