Lista ocen Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW 2001-2007 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ANDRZEJ OPOLE
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Są lepsi ale przy 2300 całkowitego obciążenia w trasie 7,5/100 km to niezły wynik w. W mieście około 8.5 - 9 w cyklu mieszanym 8/100. Części w rozsądnych cenach, ale serwisy to tragedia!!!!!!!!!!!!!! Zwłaszca Eltrans w OPOLU!!!! na 5 wadliwie działających elementów wykryto 0!!!!co to za elementy ( chałasujące lożysko przód, tył, chałasujące koło pasowe alternatora - tu wymieniono sprężarkę klimy hehehehe, zła geometria, niesprawne halogeny....
~tomek
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Jeżdże bardzo spokojnie, wolno, ale nie jak moher... szczerze jestem bardzo zadowolony, jak na taką wagę auta świetnie, jeżdże dużo na krótkich odcinkach, myślałem że wyjdzie ok 10l. Poprzedni samochód, Kia Carens ten sam silnik 2.0crdi, tylko że z automatem na trasie najmniej spalił 8,7 jadąc 100km/godzinę, w mieście spalał od 12-15 na krótkich odcinkach. trajet większy ale spalanie zayebiste. Wybrałem celowo ten sam silnik co w kii-zero...
~wojslaw@poczta.onet.pl
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Spalanie to średnio 8 litrów na 100 km. Jeżdżę głównie po niewielkim mieście i w trasach do 100 kilometrów i tak właśnie wychodzi. Nie jeżdżę przesadnie wolno i dość żywo. Pewno w wielkomiejskich korkach będzie spalanie większe a przy spokojnej jeździe autostradą ciut mniejsze. Ceny normalnych materiałów eksploatacyjnych w normie, przeciętne, natomiast poraziła mnie cena naprawy czy wymiany skrzyni biegów - ale cóż było robić.
~wojtek 64
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Rewelacyjnie, z Krakowa na Hel i Trójmiasto, autostrada 130 i więcej, co prawda 2 osoby z bagażem wyszło 6,93. Mierzyłem bardzo dokładnie pod korek, paliwo: \"normalny shell\". Przy codziennej eksploatacji miasto-trasa około 7,5l.Ceny przeglądów w normie samochodów klasy ekonomicznej, części nie kupowałem, przednia szyba z sensorem deszczu 500 zł bez wymiany(ubezpieczenie).
~Mansfeld
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Stosunkowo dobre jak na ten ciężar i moc silnika. Porównywalnie do innych vanów bardzo, jeśłi chodzi o spalanie. Części i serwis, jeśli poza serwisem Hyundai i kupowane w sklepach z dobrymi cenami wychodzi w normie (oceniam w stosunku do poprzednich aut VW). Trzeba też samemu szukać części wiedząc, że wiele z nich jest używana również do Kia i Daewoo.
~Kankel
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Spalanie (AUTOMAT!): - trasa średnio 9L/100 (głównie autostrady ~130km/h) - miasto średnio 12L/100 Automat = 1.5L większe spalanie średnie na 100km Części dostępne w ASO i poza ASO - ceny nie szokują - na większość elementów eksploatacyjnych są zamienniki poza ASO.
~el.jot
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
części w normalnych cenach, chociaż mechanicy wytrzeszczają oczy jak go widzą "a co to za cudo" Spalanie bardzo zależne od stylu jazdy. wtrasie na emeryta 90 km/h spala koło 6,5 litra ale przy 140 potrafi wypić ponad dychę, to samo na krótkich trasach na zimnym silniku
~piotrus_
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Duży przegląd: wymiana rozrządu, oleju, wszystkich filtrów, diagnostyka silnika: 1600 zł w ASO. Ceny części - w normie, raczej wszystko dostępne jak na samochód, który nie był oficjalnie w Polsce dystrybuowany. Zużycie paliwa w normie jak na taką masę.
~Keraj
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Przy dynamicznej jeździe zimowej nie przekroczyłem 9 l. Ceny części poza w serwisie przystępne a poza nim poprawiają znacznie humor. Dużo części używanych - jak ktoś lubi. Ja nie korzystałem ceny nowych mnie nie powalały.
Dziennik kosztów dla Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW
8,6
~Jurek
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
W porównaniu do astry którą miałem z gazem jest drożej ale jest to zdecydowanie większe auto a średnie spalanie ON to 6,5-7 l. Ceny części zamiennych - są dostępne i na przyzwoitym poziomie cenowym.