Lista ocen Hyundai Tucson III SUV Facelifting (34) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ms2
SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW
Mógłby być mocniejszy ale w zupełności daje radę. Trwały ,cichy przy umiejętnej jeździe nie ma się co czepiać mimo często spotykanej krytyce,nie jest to na pewno samochód do wyścigów ale naprawdę można się sprawnie i żwawo przy umiejętnej jeździe . Przy wyprzedzaniu wystarczy zredukować np. do 4 a nawet 5 biegu na autostradzie i da się wyprzedzić inne auta bez problemu , nikt na autostradzie nie jeździ na 3 biegu chyba że jest się takim...
~marzena
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 135kW
Po przejechaniu 4000 pierwszy raz usterka systemu wypalania i DPF. Oczekiwanie na części, a było to przed COVIDEM, 3 m. Wymiana. PO kolejnych 4 miesiącach powtórka. Od sierpnia czekałam na części. W styczniu serwis wymienił, ale niestety problem z filtrem jest nadal. Wracałam do serwisu 3 razy tego dnia. Serwis tego producenta to dramat. Na łącznie 16 m. użytkowania samochód miał niesprawny układ filtra DPF przez 12 m. Pożera wręcz AD Blue, a...
~TurboCars
SUV Facelifting 2.0 CRDi 48V 185KM 135kW
Silnik głośny ale gdy złapie swoją temperaturę jest jak diesla cichy. Dodatkowo silnik elektryczny wspomaga pracę tj rozruch oraz funkcja start/stop jest praktycznie nieodczuwalna. Miękkie ruszenie i oczywiście na dojezdzaniu do świateł silnik spalinowy jest wyłączany i te 10-15 m na elektryku dociagamy do zatrzymania sie. Silnik elektryczny to takie 2w1... rozrusznik i alternator który z akumulatorów faktycznie zapewnia dodatkowa moc.
~andrzej_groma
SUV Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW
Byłoby 5 gwiazdek, ale trzeba się nauczyć się nim jeździć. W kwestii alternatywy do modelu z turbiną to biorąc pod uwagę różnice w spalaniu (ponad dwa litry) i różnicę w cenie zakupu (drożej o ponad 18 tys. zł) to nie ma o czym mówić. W trasie trzeba korzystać z bardzo elastycznego trzeciego biegu i nie można wciskać pedału gazu gwałtownie w podłogę (tylko z wyczuciem). Wtedy auto zaczyna fajnie się słuchać kierowcy.
~Dobrzan86
SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW
Trzeba po prostu wiedzieć co się kupuje. Wiadomo, żę przy 1,5 tonowym klocku 132KM nie rzuci nikogo na kolana, ale jeżeli ktoś nie ma ciśnienia, żeby być zawsze pierwszy w starcie ze śwaiteł, to więcej nie potrzeba. W 9/10 przypadków sytuacji zachodzących na drodze więcej mocy nie potrzeba. Powyżej 4tyś. obrotów silnik jest żwawszy, więc przy wyprzedzaniu redukcja o 2 biegi wskazana.
~Dov
SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW
Jeżdżę długo raczej zwykłe wozidła raczej nowe. Zawsze 1.6 8 albo 16 v nie wiem co to turbina. Jestem przyzwyczajony do takich silników, wiem co mogą. Ten jest trochę dziwny. Jakoś buczy marudzi. Ale jak się wyczołga powyżej 3.5 tys obrotów to w przeciętnej sytuacji na drodze bez jakiś dodakowych ciężarów jest fajnie. Tylko biegi nisko trzymać i olewać ekoniankę.
~Łukasz
SUV Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW
Silnik bardzo cichy i elastyczny. Choć na początku od odbioru z salonu był kłopot z zaworem EGR do dziś cisza i spokoj. Najważniejsze zmieniać olej nie rzadziej niż 15 tys km !!!!!! nawet samemu przez bagnet do sprawdzania poziomu oleju. Na dzień dzisiejszy filtr oleju do tego silnika nie jest dostępny w normalnym sklepie moto.
~Lion
SUV Facelifting 1.6 T-GDi 177KM 130kW
Troszkę bałem się ,że będzie to za słaby silnik do tego auta ale muszę przyznać ,że jest nawet żwawy a lubie szybkie auta. Około 8.5s do 100 przy tym gabarycie zdecydowanie wystarczy. Niesamowita kultura pracy i fajna elastyczna jednostka. Spalanie 10-12l i to w sumie przez to nie daje 5 gwiazdek.
~Max
SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW
Jednostka bezawaryjna, dobre wyciszenie. Silnik bez turbo, więc nikt nie powinien spodziewać się ,że tym autem można się ścigać. Przy normalnej eksploatacji daje radę zarówno jako auto miejskie, jaki i przy długich trasach autostradowych, przy pełnym obciążeniu.

Usterki Hyundai Tucson III

Hyundai Tucson III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marek
SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW
Nie wiem kto to wymyślił, ale nie powinno mieć miejsca. Na 1, 2 przyspiesza a po wrzuceniu 3 jakby stał w miejscu. Nie pomaga nawet kręcenie do wysokich obrotów. Silnik pracuje bezwibracyjnie i jest nieźle wyciszony.
Hyundai Tucson III SUV Facelifting