Ocena kierowcy - Iveco Daily III

Silnik 2.3 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Iveco Daily III 2.3 TD 116KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce to chyba zostały wyprodukowane ze stali, dobrze hamują na śliskiej nawierzchni.
Układ elektryczny : Radio gra jak złe, całkiem dobre nagłośnienie zostało dobrane do mojego Daily.
Inne : Całkiem dobra przestrzeń ładunkowa, zmieściłem w nim prawie całe mieszkanie podczas przeprowadzki.
Zawieszenie : Zbyt twarde na nasze drogi, czuć dziury na które się najeżdża.
Karoseria : Korozja już zabrała się do roboty, zaczęła już atakować nadkola i ranty drzwi.
Samochód kupiony w Kwietniu 2016 roku jako jedenastoletni wóz. Silnik nie był wybrany bez powodu, w moim poprzednim Daily silnik 2.8 psuł się non stop, w silniku 2.3 jedynie co było naprawiane i wymieniane to: Dwa razy wymieniane były wtryski, pierwszy raz zaraz po zakupie wymagały natychmiastowej wymiany, za drugim razem były wymieniane w 2019 roku z powodu zużycia poprzednich. Natomiast naprawiane były prowadnice i wózek drzwi przesuwnych z powodu korozji. W ogólnej ocenie moje Daily oceniam na 8,5/10.
Silnik żyleta, jedynie dwa razy wtryski wymieniane.
Masakra, piąty bieg wchodzi z dużym oporem w przeciwieństwie z Fordem Transitem z tego samego rocznika, gdzie w nim piąty bieg wchodzi z łatwością.
Bardzo dobrze zestrojony układ jezdny jak na tak długą wersję modelu Daily, natychmiastowo i bez problemu wymija wszelakie przeszkody napotkane po drodze.
Blachy już zaczęły się powoli rdzewieć, zwłaszcza nadkola i ranty drzwi.
Dobra widoczność z przodu jak i po bokach, jedynie przedni słupek przeszkadza podczas wyprzedzania.
Samochód ciężko nagrzać w zimę, a podczas lata łatwo schłodzić cały samochód.
Największy komfort jest z tyłu, z przodu może być trochę problem z umieszczeniem jak i wyprostowaniem nóg.
Jak się trafi na zadbaną sztukę, do będzie służył na wieki wieków, a tak na poważnie, moje Daily kupiłem za 17000 złotych w wersji brygadowej z silnikiem 2.3 TD o mocy 116 KM z całkiem zdrową blachą.
Dwa razy wymieniane wtryski świadczą o trzech gwiazdkach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 TD 116KM 85kW [l/100km]

6,9