Ocena kierowcy - Jaguar XF I Sedan

Max.B, ponad rok temu
Silnik 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
Rok produkcji 2008
Jaguar XF I Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Autko na prawdę fajnie się prezentuje, rzuca się w oczy,nie łapie go ruda
Silnik : Miło pracuje, fajny dźwięk
Układ elektryczny : Ładne pokaźne wnętrze, nie ma co się bać wysowanej gałki biegów, otwieranych wentylatorów, szyberdachu i tp.
Inne : Przez 50 tyś km nie zawiódł mnie ani razu
Fajnie się prowadzi,rzuca się w oczy przechodniów, wygodny na długie trasy.
. Jeśli chodzi o silnik, nie rozumiem opin innych użytkowników krytykując 2.7 oryginalnie ma 207koni mój jest zrobiony na bezpieczne 243km brzmi i pracuje elegancko, równo jak na fałke przystało. Mocy mu nie brakuje jak na jego kastę.
Skrzynia zmienia biegi gładko a po przełączeniu na s lub bawienie się łopatkami to już wogole jest bajka.
Przez 2 lata użytkowania od 2021 do tychczas zawieszenie nie ruszane żadnych luzow na zakrętach fajnie sztywno i stabilnie.
Nie zauważyłem żadnych ognisk rdzy a jest to rok 2008 także trafiłem na bardzo dobry egzemplarz.
Co do widoczności to jest naprawdę ograniczona ale nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu jeśli ktoś umie cofać na lusterka.
Wentylatory fajnie się otwierają, żadnych problemów z tym. Szybko się nagrzewa zimą jak na diesla, żadnych zastrzeżeń do klimy. Jeśli szyba przednia zaparuje to nie problem parę sekund i wszystko widzimy.
Mam 1.90m i pasuje mi idealnie, ale za mną już nie usiądzie drugi taki sam. Jaguar jest dłuższy od bmw e39 kombi ale pasażerowie z tyłu nie mają za dużo miejsca.
Przy 140 słuchać dość duży szum w środku aczkolwiek nie ma tragedii. Wcześniej miałem bmw x1 e84 2012r. I było podobnie
Jestem pod dużym wrażeniem spodziewałem się ze będzie droższy w utrzymaniu a to wcale nie jest prawdą czytając niektóre komentarze. Kto jak dba tak ma. Części wcale nie są drogie a jak ktoś potrafi sam pogrzebac, pogłowić się z tematem to nie ma czym się martwić, a nie dać do mechanika gdzie 3 tygodnie się głowi i na końcu powie panie weź to sprzedaj.
Tak jak wspomniałem wcześniej eleganckie dynamiczne auto z niedużym spalaniem i niedrogim profilaktycznym serwisem jeśli robi się większość samemu. Mechanicy i ludzie boją się tych silników bo mały jest dostęp pod maską. Wystarczy trochę cierpliwości.
Jedyny problem który napotkałem to czujnik martwego pola w lusterku bocznym. Wymieniłem kostkę i elegancko działa.
Jeździć obserwować jak to mówią, ja miałem jedynie problem z egr ale wystarczyło zmienić czujnik oraz poprzez słaby akumulator miałem parę błędów na kokpicie co wyskakiwały co jakiś czas(nowy akumulator wszystko ogarnął) ;) Nic się nie dzieje w stosunku do innych komentarzy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW [l/100km]

9,5