Ocena kierowcy - Jaguar XF I Sedan

Mikado66, 11 lat temu
Silnik 3.0D V6 240KM 177kW
Rok produkcji 2010
Jaguar XF I Sedan 3.0D V6 240KM 177kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Można wyłączyć wspomagacze jazdy do ZERA. Wtedy zaczyna się zabawa....:)
Samochód naprawdę daje frajdę z jazdy. Do tego przepiękna linia nadwozia... o prestiżu nie wspomnę. Jednak dla mnie najważniejsze to jego sportowe możliwości czyli napęd na tył i możliwość pełnego wyłączenia DSC.
Rewelacyjny. Moc wystarczająca, turbodziura niewyczuwalna... tylko czy da radę tak choćby do 500 tys km-ów. Nie żądam miliona jak to potrafiły kiedyś poczciwe diesle.
Fantastyczna, błyskawiczna redukcja, płynna zmiana, jak ci za mało to masz tryb sportowy lub łopatki. Nic dodać nic ująć... ale może to niezbyt obiektywne bo wcześniej było Volvo S80 tam skrzynia porażka, mimo tiptronic.
Charakterystyka sportowa a jednak daje radę na naszych dziurawych asfaltach.
Zwykły sedan, więc trudno o złą widoczność, do tego kamera cofania, jest OK.
Wszystko intuicyjne i na swoim miejscu. Żadnych uwag. W komputerze też wszystko inuicyjnie, bardzo łatwe do opanowania.
Schładzanie bardzo szybkie. Ogrzewanie... nawet nie wiem... nigdy nie zmarzłem:)
Tu jest lipa. Ale czy rządamy fankcjonalności minivana od Jaguara? Mam 192 cm i za mną mieści się laptop. Bagażnik mały ale napęd na tył, więc zrozumiałe. Wioząc młodożeńców do ślubu, fotel przedni pasażera był odsunięty do przodu na max, żeby suknia panny młodej się nie wygniotła. Ja też miałem fotel do przodu bardziej niż zwykle, żeby pan młody mógł wsiadać i wysiadać bez potknięć.
170 km/h na autostradzie i spokojnie można rozmawiać jak i słuchać muzyki. A propos nagłośnienie bardzo dobre.
Przeglądy... no cóż... ostatni rachunek 4,5 tys.zł za przegląd (z wymianą klocków). Spalanie rewelacja; na trasie do 110 km/h 6,5l./100 km. Średnio 9l/100km.
to były dawne czasy, gdy cena aut luksusowych odpowiadała ich jakości... No chyba, że za parę lat okaże się, że Jaguar XF nadal trzyma klasę...
Każda, nawet najmniejsza awaria w tym aucie to nie drobiazg. Na pierwszym przeglądzie wymieniony na gwarancji mechanizm wycieraczek - coś piszczało. W lampach tylnich przepaliły się diody, też wymienione na gwarancji.
Czujnik świateł. Przełącza tryb dzienny/nocny kiedy mu się podoba, bez względu na naświetlenie z zewnątrz. Serwis nie wykrył usterki. Już nie jeżdżę ze światłami ustawionymi na AUTO.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0D V6 240KM 177kW [l/100km]

8,2