Ocena kierowcy - Jaguar XF I Sedan

Silnik 3.0D V6 240KM 177kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Jaguar XF I Sedan 3.0D V6 240KM 177kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfortowe pokonywanie długich tras.Trudno ocenić prędkość po zachowaniu auta.Żeby nie przekraczać prędkości,muszę obserwować szybkościomierz.
Inne : Bezproblemowe serwisowanie auta,a przed tym ostrzegali mnie koledzy samochodowcy.
Bezproblemowy serwis .Będąc na wakacjach na południu kraju,wystąpił awaryjny tryb pracy silnika.Zapytałem się mieszkańców małej wsi,gdzie mógłbym uzyskać pomoc.Wskazano mi mechaniczny zakład,taki zwykły,których jest wiele.Mechanik przyniósł modem z dużym wyświetlaczem,i w ciągu paru minut zdiagnozował po wyświetlonych błędach usterkę.Przez internet,na Allegro zamówiłem pokrywę zaworów,którą za niewielkie pieniądze dostarczano następnego dnia.Używane i nowe pokrywy do wyboru.Brakuje mi tylko tempomatu aktywnego i napędu na cztery koła.Zainstalowane funkcje nigdy nie odmówiły posłuszeństwa.Kocham przyspieszenia,łatwo wyprzedzam zawalidrogi.
Dobre przyspieszenie,cicha praca.Nigdy się nie zdarzyło,aby mi zgasł.Uruchomienie na dotyk.
Płynne zmienianie biegów.Praktyczny selektor wyboru trybu pracy silnika.
Dobre prowadzenie na prostej autostradzie,i na krętych górskich drogach.Pewne hamulce,nieraz mnie uratowały przed kolizją.Brakuje mi tylko napędu na cztery koła.
Po ubiegłorocznym wypolerowaniu,auto lśni jak nowe.Nie stwierdziłem korozji,bo auto garażowane.
Kamera bardzo pomaga,która również pokazuje tor jazdy przy kręceniu kierownicą.
Możliwość wyregulowania pozycji siedzenia,która mnie zadowala. Kierownica,bardzo poręczna i dobrze wyprofilowana. Łatwość korzystania z telefonu i tempomatu.Dotykowy ekran bardzo mi odpowiada,wszystko w zasięgu i intuicyjne.
W każdych warunkach zapewnia wystarczającą ilość powietrza.Bardzo praktyczne podgrzewanie kierownicy,wentylowane siedzenia,podgrzewane szyby tylne i przednie.Wszystko spełnia moje oczekiwania.
Czuję się komfortowo,pasażerowie też.
Jestem zadowolony z wyciszenia wnętrza samochodu.
Koszt utrzymania podbija 6,3 litra oleju do silnika. Silnik wymaga najwyższej klasy oleju,i niestety trzeba wymieniać co 15 tys. kilometrów.Producent mówi o przebiegu 25 tys.,ale rozsądek nakazuje wymianę częściej.Duży wybór zamienników eksploatacyjnych,za niewielkie pieniądze.Nie korzystam z firmowego serwisu,bo lokalne warsztaty zrobią to samo.
Kupiłem auto jako trzyletnie,więc jako drugi właściciel stosunek jakości do ceny jest O.K.
Prawe przednie łożysko wymieniłem przy 160 tys. km ,bo je słyszałem.Trochę wcześniej wymieniłem przednie tarcze hamulcowe, bo były porysowane po wewnętrznej stronie.
Wymiana pokrywy zaworów z lewej strony,bo rozszczelniła się na zgrzewanej krawędzi.To była poważna usterka,bo spowodowała przejście auta w stan awaryjny.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0D V6 240KM 177kW [l/100km]

7,4