Lista ocen Kia Ceed I (315) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 301 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Jest dobrze, klima jest manualna, po przestawieniu na szybę, trzeba pamiętać, żeby wyłączyć klimę, bo włącza się sama (jak większość aut). Ogólnie w duże upały, czuć, że sprężarka jest mała i lodem to nie pluje. Na szybkich trasach jest mało wydajna, kiedy 33'C napiera na szyby na autostradzie. W jeździe małych prędkości daje radę. Ogrzewanie jest bardzo słabe w zimie i wynika to raczej z oszczędności silnika niż niewydajnego układu....
~santafe
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Spisuje się na razie doskonale.Pomimo dużych mrozów i dużych śniegów usuwanie szronu, zaparowania szyb idealne. Szyby są w pełni odparowane w kilka minut. W toyocie z tym było nie za ciekawie. Ogrzewanie spisuje się bardzo dobrze. Szybko się nagrzewa płyn a zarazem i samochód. Przy tych mrozach 2 km do 3 i zaczyna dmuchać letnie a nawet ciepłe powietrze. Klima manualna elektroniczna spisuje się bez zarzutu i chyba dokładać na dwustrefową...
~Tadzik 2008
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Automatyczna klimatyzacja radzi sobie,w tym roku jakie było lato wszyscy wiedzą i nie było problemu,czasem ręczne ustawienie działa lepiej niż opcja "auto"Ogrzewanie jak to w klekocie,musimy czekać dłużej niż w benzynie ale dużo lepiej niż w 1.9 tdi jedynie czego mi brak to...podgrzewane siedzenia,cee'd ma też duży plusik a mianowicie bardzo dobry nawiew na boczne szyby przednie w wielu autach jest taka opcja ale działa...
~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bez zarzutu. Mam wersję z automatyczną klimatyzacją i spełnia swoje zadanie w 100%. Szybko schładza nagrzane auto, funkcja AUTO dobrze zdaje egzamin. Po ok 8 latach była wymieniona chłodnica klimatyzacji ponieważ "rozlazła się" przy króćcach. Szkoda że podgrzewanie lusterek włącza się dopiero przy uruchomieniu ogrzewania tylnej szyby a nie jak np w autach VAG, gdzie można mieć włączone lub wyłączone niezależnie.
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Bardzo wydajne ogrzewanie - układ bardzo szybko nagrzewa wnętrze auta. Po włączeniu AC bardzo szybko znika zaparowanie szyb. Mam wrażenie, że w lecie trochę mniejsza wydajność AC. W bardzo upalne dni trzeba klimę nieźle podkręcać /ustawienie niskich temperatur/ by uzyskać zamierzony efekt. Ale daje radę. Dość cichy i bardzo wydajny wentylator z bardzo szeroką możliwością ustawień.
~inmat
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Szczerze to dałbym najniższą notę, bo przejechałem 600 km i się okazało, że siadł nawiew na twarz... W serwisie zaczęli się do tego dobierać i stwierdzili, że bez rozbierania całej deski nie są w stanie tego naprawić. Pogrzebali i w tej chwili niezależnie od ustawień wentylatora to zawsze dmucha na twarz (nawet w trybie nawiewu na szybę), natomiast na nogi w tej chwili nie ma zupełnie nawiewu.
~severdrz
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to rewelacja. Mam porównanie do starych i sprawdzonych modelów z Niemiec i muszę przyznać że pod tym względem Kia nie ustępuje konkurencji.Jeżeli chodzi o klimatyzację to przy samochodzie pełnym ludzi i jeździe w bardzo upalny dzień jest trochę za mało wydajna, chociaż daje radę ale wentylator musi być mocniej podkręcony, aby szybciej wymuszał obieg.
~Maikler
pro_cee´d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Zarówno w lecie jak i w zimie bez zastrzeżeń. Klimatyzacja automatyczna działa bardzo wydajnie, szybko chłodzi wnętrze. Po kilku latach użytkowania nie stwierdziłem spadku jej wydajności. Niemal cały czas jeżdżę na "automacie" i jestem bardzo zadowolony. W zimie nagrzewa się dosyć szybko, funkcja nawiewu na szybę pozwala na szybkie jej odparowanie.
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Co prawda jeżdżę dopiero 5000 km.ale denerwuje mnie ogrzewanie. Słabo się odczówa skuteczność ogrzewania.W staruszku kadecie,pięć minut i ciepło było a tutaj tylko wieje a ciepła nie czuć.Zainwestował bym następnym razem jak bym mógł w ogrzewaną przednią szybę bo trzeba było w górach trochę poczkać na odmrożenie szyb.Latem jeszcze klimy nie używałem więc nic nie powiem.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I
6,1
7,8
~Marcin
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jest OK, Klimatronik OK , ale czasami lepiej jest dogrzać auto na ustawieniach manualnych. Posiadam podgrzewane siedzenia i świetne,naprawdę szybko się nagrzewają ,dodatkowo mam podgrzewaną szybę na wysokości wycieraczek, naprawdę fajne rozwiązanie. Pióra wycieraczek możemy oszczędzić i łatwiej jest rozmrażać przednią szybę. POlecam