Lista ocen Kia Ceed I (315) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 301 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Klimatyzacja dobrze pracuje, ale nawiew na szybę zamiast na nią padać, dmucha równolegle do niej!!! Szyby przez to trudno odparować nawet przy włączonej klimie. Ogrzewanie skuteczne, ale śmierdzi z nawiewów. Przez tak krótki okres użytkowania nie mogła się zagrzybić, Ogólnie zapach nowego wnętrza nieciekawy-Golf i Astra dużo lepiej pachną:)
~Grzegorz P
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Wszystko w porządku. Silnik szybko się nagrzewa więc już po chwili mamy z nawiewów ciepłe powietrze. Ciekawostką jest to że przełączając kierunek nawiewów na szybę, automatycznie włącza klimatyzacje (z klimy leci suche powietrze) co przyśpiesza proces odparowywania szyb. Można klime oczywiscie wyłączyć ale jest to wydaje mi się całkiem pożyteczna funkcja.
~Mowso
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Dość długo się nagrzewa w zimę, jak to diesel :( Klimatyzacja daję radę z odparowywaniem w zimę i schładzaniem w lato, tylko trzeba dbać i przynajmniej raz na dwa lata ją serwisować. Minus za wiecznie zakurzoną kabinę - wymieniam filtr kabinowy częściej niż zalecane i albo przez ten Śląsk i kopalnie mam masę kurzu w środku :(
~Marek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Klima choć manualna sprawdziła się doskonale w czerwcowych upałach z temperaturą powyżej 30 stopni. Działa błyskawicznie i ma wydajność jak z samochodu wyższej klasy. Zero hałasu od klimy. Ani z zewnątrz ani z wewnątrz nie słychać pracy sprężarki. Silnik nagrzewa się bardzo szybko i ogrzewanie działa sprawnie.
~bqn
SW 1.4 109KM 80kW
Aby schłodzić samochód latem przy pomocy klimatyzacji niestety trzeba trochę poczekać. Poza tym w największe upały aby non stop było chłodno klimatyzacja musi pracować praktycznie pełną parą. Poza tym bardzo długo odparowuje prawa strona przedniej szyby (filtr kabinowy zmieniam co pół roku).
~wędrujący_gigant
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Parowanie szyb niezwiązane z aktualnym stanem filtra przeciwpyłkowego obserwowane minimalnie mocniejsze niż w samochodach reszty rodziny. Irytująca jest bardziej inna rzecz. Czasami bardzo długo trwa zanim z kratek doleci ciepłe powietrze, inne modele serwują nam ciepło dużo szybciej.
~Sebastian
Hatchback 1.6 122KM 90kW
samochód szybko się nagrzewa, klimatyzacja działa bez zarzutu, chociaż żeby nie śmierdziała trzeba ją 2 razy w roku czyścić, denerwuje tylko stosunkowo słaby nawiew powietrza na przednią szybę co jest szczególnie uciążliwe podczas silnego deszczu - wtedy niezbędne jest uruchomienie klimy
~Lucius
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Łatwe w obsłudze i działa zarówno w zimie jak w lecie. Klimatyzację warto kupić automatyczną, nie bardzo wiadomo czy wie co robi ale w końcu doprowadza temperaturę do wskazanego poziomu i stabilnie ją utrzymuje. Kiedy pada nie ma żadnych problemów - po ruszeniu i włączeniu klimy para szybko znika.
~DeDe
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Klima ogólnie wystarczająco wydajna. Ogrzewania jeszcze nie sprawdziłem. W konstrukcji wentylacji przeszkadza mi to, że małe otwory nawiewowe na desce rozdzielczej są dzielone a ich górna część nie da się regulować - powinno się dać skierować nawiew w bok albo do góry. Eh. Nie ma ideałów.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~suchinnio
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
mam klimatronik i powiem szczerze, zaskakuje mnie trochę ustawienie temp. ponieważ przy zimnym środku auta nastawiam np. 18C to z wlotów powietrza przez pewien czas leci bardzo gorące powietrze, dopiero po jakimś czasie, wycisza się i podaje odpowiednio zadaną temp.