Lista ocen Kia Ceed I SW (84) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mieszko
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Posiadam Cee'da 1.6 crdi o mocy 115KM. Auto jest z 2007 roku, a jestem jego drugim właścicielem (auto z pewnym przebiegiem 123 tys. km kupione od rodziny). Samochodem jeżdżę około 8 miesięcy i zrobiłem nim ponad 11 tys km. Muszę przyznać, że auto pozytywnie mnie zaskoczyło. Bardzo spokojna jazda na trasie i spalanie wyszło 4l/100km, jednak ciężko uzyskać taki wynik, chyba że ktoś jeździ jak emeryt. Przy normalnej jeździe do 100- 110km/h...
~djmafia
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
jak narazie jezdze tylko zima wiec ciezko mi ocenic. jezdze glownie w miescie. srednie spalanie wedlug kompa 7,8 litrow. troche duzo..myslalem ze zejdzie nizej, a staram sie jezdzic ekonomicznie. na trasie super. przy 100 km/h tempomat pokazuje 3,8 litra. a przy troche szybszej jazdy tak do 6 litrow..naprawde ok! przeglad kosztuje gdzies 1100 zl..nie malo, ale moglo byc lepiej. napraw jeszcze zadnych nie mialem, ale mam nadzieje ze dlugo...
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Samochód przejechał 26000 kilometrów, z czego ok. 4500 przypadło na trasy, reszta na jazdę w mieście. Średnie spalanie na tym dystansie zarówno wedle wskazań komputera pokładowego, kalkulatora motostat.pl, jak i własnych obliczeń wynosi 6,0 litrów ON na 100km. Uwzględniając wielkość auta, dynamikę jednostki napędowej oraz styl jazdy,uznaję ten wynik za doskonały. Wiem zarazem, że przy odrobinie konsekwencji osiągnąć można niższe spalanie......
~jkonieczny
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Samochód z 2012 roku, przebieg 200 tyś km, najniżej jak mi się udało zejść, to 4,5l na trasie 60km przy ekonomicznej jeździe. Na trasie 6km spala max 6,2l, ale jeżdżąc ekonomiczniej da się poniżej 6 spokojnie zejść. Na trasie 350 km głównie autostradą spalił 5,7l. Wspomniane spalanie 6,7l uzyskałem na trasie 60km przy bardzo agresywnej jeździe. Jak na takie duże auto z takim przebiegiem to całkiem dobrze mi się wydaje.
~Victor
SW 1.6 122KM 90kW
Jak na silnik 1.6 moim zdaniem nie pali dużo. W trasie jak nie ma się gdzie rozpędzić i jedzie się 80-90 km/h pali 5,7 litra na setkę. Przy prędkościach 110-120 pije około 6,7 l. Na autostradzie przy prędkościach pow. 140, komputer pokazał mi 8 l / 100 km. Klima dodaje z 0,5 litra. W mieście wychodziło 6,8 - 7,3 w zależności od korków. Przegląd co 15 tyś. kosztuje około 600 zł. Przegląd lakieru raz na rok 50 zł.
~Luis
SW 1.6 122KM 90kW
1,6 benzynka na trasie przy ekonomicznej jeździe bez szaleństw schodzi poniżej 5,5 litra na 100 km. W mieście z klimą bądź ogrzewaniem to niewyjęte 9 literków. Generalnie tego właśnie się spodziewałem więc rozczarowania być nie może. Ceny przeglądów na pewno konkurencyjne. Cena samochodu kupionego przeze mnie z wyprzedaży rocznika 2009 okazyjna i nie żałuję!
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Auto jest przewidywalne finansowo. Spalanie ok 6 litrów (jazda raczej dynamiczna), koszt przeglądu co roku ok 700-800 mały, 1000-1200 duży. Najdroższe faktury z ASO, to ok. 2100 (duży przegląd z płynami eksploatacyjnymi plus komplet tarcz i klocków hamulcowych na obie osie i dwa łączniki stabilizatora). Nieprzewidzianych wydatków brak!
~amadeusz
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zużycie paliwa wieksze niz podaje się w danych technicznych.W okresie zimowym jazda na krótkich trasach w mieście - zuzycie nawet 9 l ON.w cyklu mieszanym latem miasto - trasa srednie 5,7.Przy oszczędnej jeździe na trasie najlepszy wynik 4,3 litra ON .Z właczoną klimatyzacją jazda ze średnią szybkościa ok.85 km (max 130) - zużycie 5,5 l
~Piotr
SW 1.6 122KM 90kW
Pali, bo musi. Cudów nie ma. Ale jak się jeździ rozsądnie to daje radę - przy 100 km/h przy 2 osobach nawet 5,5-6,0 l. Przy jeździe powyżej 140 - ponad 4-4,5 tys obrotów robi się wir w baku i zsie ile może - ale nadal ma zapas mocy i daje frajdę, szczególnie jak się wyprzedza wypasione 5 -10 letnie fury zdychające pod np G. Anny na A4!
~daroslav
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Miałem nadzieję na niższe spalanie ale nie jest źle przy tak dużym pojeździe. Przy dynamicznej miejskiej jeździe spalanie rzędu 7-8 l/100km nie powinno dziwić ale i martwić. Przeglądy gwarancyjne wahają się w granicach 800-1000zł. Naprawa niektórych drobiazgów w ASO nie jest tania, lepiej wybrać inne - tańsze.
Kia Ceed I SW