Lista ocen Kia Ceed I SW (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
auto prowadzi się znakomicie, niestety fabryczne opony to porażka, nie nadążają za osiągami auta, zmieniam na lepsze, powinno się poprawić, niestety zawieszenie pracuje bardzo głośno a elektryczne wspomaganie kierownicy też nie sprzyja precezji
~Mn
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Tutaj totalne rozczarowanie. Nieprecyzyjny układ kierowniczy. Skręcasz kierownicą, a koła reagują z widocznym opóźnieniem. Zawieszenie też takie sobie. Niezbyt pewnie czułem się za kierownicą. Główny powód dla którego już nie jeżdżę tym autem.
~DykuS17
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Jest to auto firmowe na oponach 195/65.15 wiec nie trzyma się tak jak inne na szerokich gumach, aczkolwiek ma podatność do podsterowności. Zawieszenie łaczniki stabilizatorów i inne często wymieniane, srednio co 20tyś km jest naprawiane.
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Udany kompromis, nie za twardy, nie za miękki. Można śmiało atakować zakręty bez obaw o wypadnięcie z trasy (trzeba tylko wywalić fabryczne Micheliny i kupić prawdziwe opony). Zawieszenie dość odporne na stan polskich dróg.
~Maciej 70
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
troszkę jak dla mnie za miękki ale dzięki ESP ABS, wspomaganiu hamowania daje rade nie tak jak suzuki swift (moim zdaniem jedno z najlepszych surowych zawieszeń do ostrej jazdy-model poprzedni z 2002) ale daje
~daroslav
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo twarde zawieszenie powodujące na "naszych polskich" drogach spory dyskomfort. Po wjechaniu w koleiny trzeba mocno trzymać kierownicę. Powyższe uwagi nie dotyczą autostrad, gdyż na nich samochód prowadzi się bardzo komfortowo.
~djmafia
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
akurat tutaj musze powiedziec ze jak dla mnie niezle twardo..jezdzilem przez kilka dobrych lat francuzami, i komfort to cos innego. jest naprawde sztywno. dziura i az plecy bola.. ale za to sie trzyma dobrze drogi.
~rrzeszotek@gmail.com
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Tu daję 4- albo nawet 3+. Zawieszenie sztywne (niby dla bezpieczeństwa) i niestety hałaśliwe, ale tylko naprawdę na krótkich nierównościach, dziurach, wybojach. Ale to rzecz gustu. Ja preferuje te bardziej komfortowe.
~Mowso
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Nie jest to auto do ścigania się - ot rodzinne kombi z typowym bujaniem się na zakrętach. Nie mam zaufania do szybkich zakrętów, czuć czasami wynoszenie tyłu, ale do spokojnej jazdy bardzo dobre
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I SW
6,2
9,3
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Samochód prowadzi się precyzyjnie,na zakrętach trzyma się dobrze drogi.Z początku wydaje się,że wspomaganie kierownicy jest zbyt duże ale szybko się człowiek przyzwyczaja.Manewry łatwe do wykonania.
Kia Ceed I SW