Lista ocen Kia Optima II (28) - Karoseria

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maczaj
Kombi Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
Po niecałym półtora roku od wyjazdu z salonu z niektórych elementów zaczął schodzić klar. Serwis odmówił naprawy w ramach gwarancji tłumacząc że to przez ptasie odchody. Bardzo mnie ciekawi co w takim razie obejmuje 12-letnia gwarancja na powłokę lakierniczą którą bardzo mocno się chwalili przy sprzedaży. Trwałość powłoki jest bardzo mała, nie jeździłem samochodem nie wiadomo gdzie a w zasadzie jest już porysowany z każdej strony. Nawet sam...
~Gregorian
Kombi Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
Bardzo duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Mam 186 cm wzrostu i za mną jest nadal bardzo dużo miejsca. Bagażnik ogromy i bardzo ustawny, wyposażony w znakomity system aranżacji przestrzeni: listwa do dowolnego dzielenia powierzchni wyposażona w pasy do kotwiczenia np. walizek, siatka do przygwożdżenia "latających" przedmiotów, liczne haczyki i kotwy, gniazdo 12V w bagażniku, piwniczka na drobiazgi, składane za jednym pociągnięciem...
~PepsPro
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Tu odejmuję gwiazdkę za jakość lakieru. Nie wiem czy w każdym czarnym samochodzie tak jest że bardzo łatwo zarysować, ale tu mam wrażenie że rysuje się od patrzenia. Dobry wosk musi być kładziony regularnie. Raz robiłem Detailing i odświeżanie lakieru, od tamtej pory unikam szczotek na myjniach.
~marcus1212
Kombi 2.0 163KM 120kW
Trudno coś napisać przy tak małym przebiegu. Wracam po 12 m-cach aby dopisać co nieco... Auto mimo garażowania odwdzięczyło się ogniskiem korozji pod plastikową chromowaną maskownicą nad przednim nadkolem...naprawione na gwarancji...podobno pierwszy raz coś takiego widzą w serwisie.
~Wiewcio
Kombi 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
4 lata i rudej nie widać, chociaż belka tylnego zderzaka wymaga odświeżenia. Porównując z Mitsubishi ASX żony zdecydowanie lepiej wypada Kia. Jestem misiowaty :) i obwieszają się trochę drzwi kierowcy od wsiadania i wysiadania.
~Tomek
Sedan 2.0 163KM 120kW
Zauważam kilka niedociągnięć w budowie karoserii. Kiepskie spasowanie błotnikow względem drzwi. Przetłoczenie tylnego błotnika pod odpowiednim kątem wygląda jak wniotka!. Linia uszczelek drzwi przednich i tylnych nie licuje.
~bidzej
Kombi 2.0 T-GDI 245KM 180kW
Bardzo duza ilosc miejsca dla wszystkich pasazerow, do tego duzy bagaznik. Narzekac moga ewentualnie tylko bardzo wysocy, bo moze im brakowac miejsca nad glowa.
~Pająk
Kombi Facelifting 2.0 DOHC 163KM 120kW
Wydaje się bardzo solidna. Lakier podatny na zarysowania to obecnie standard więc nie trudno wskazywać to jako jakąś szczególną wadę.
~Marcin
Sedan Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
Nic się z nią narazie nie dzieje. Jeszcze nigdzie nie uszkodzona więc trudno cokolwiek powiedzieć więcej.
~Andrzej
Kombi Facelifting 2.0 DOHC 163KM 120kW
Ładny wygląd bez uszkodzeń auto dobrze się prezentuje ma naradzie rok myślę że będzie tak dalej.