Lista ocen Kia Shuma I 1.5 i 16V 88KM 65kW 1997-2001 (66) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~teich@wp.pl
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Kupując samochód wiedziałem ,że są duże opory przy przełączniu biegów. Raczej to niezaleczona usterka od poprzedniego właściciela niż faktyczna cecha tego samochodu. Po dwóch miesiącach przyzwyczaiłem się i nie sprawia mi już kłopotów zmiana biegów. Bardzo elastyczna jest 3 i 4 . Na czwórce można pociągnąć praktycznie od 50 do przeszło 120 na godzinę. Co jest bardzo praktyczne gdy jedzie się dłuższą trasę w kolumnie pojadów, gdy często...
~Piotr B.
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Przelozenia dlugie ale chodzi plynnie oraz sprawnie i wygodnie mozna biegi zmieniac. Jak trzeba to i na 3 i 4 mozna z malych predkosci go rozpedzac bez szarpania. Skrzynia ma fajna sprawe mozna z gory samemu sprawdzic poziom oleju, jest dostepna mini miarka, warto to kontrolowac, bo z zamalym poziomem oleju padaja skrzynie w Shumie i Sephi - podslyszane od taksuwkarzy.
~Teich
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Słabo synchronizuje jedynkę i wsteczny. ale jak wspomniałem ja samochód ten traktuję jako użytek a nie jako limuzynę, choć do kościoła też nim jeżdżę. Natomiast skrzynia jest bardzo elastyczna. Na czwórce mogę jechać od czterdziestu i nic się nie dławi nie buntuje, na piątce można jechać i 70 km/godz.
~jarko466@wp.pl
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Przy 90000 tyś robiłem remont skrzyni w koszu ukruszyły się wszystkie cztery satelity myśle że to nie moja wina materiał z którego są zrobione jest strasznie słaby zużyły sie też nie które łożyska . Jeśli ktoś posiada skrzynie jestem zainteresowany.
~tomek
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Chce ocenic obiektywnie. Na codzien jezdze BMW. Tego auta uzywam okazjonalnie(raz w tygodniu). Dlatego nie bede porownywal bo wyszłoby 1. Biegi wchodza, nie hacza, zestrojona nienajgorzej!
~grzegorz
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Jakby wsadzić kij w g... Poza długimi przełożeniami znów trudno się przyczepić. Jak na razie nie sprawiła kłopotów. Jeżdząc w mieście używam w zasadzie tylko 3 i 4 biegu
~konik
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Nie jest zła, ale niezbyt precyzyjna. Czasem biegi nie wchodzą. Zestopniowana raczej na dłuższe trasy - w mieście V raczej zbyt często się nie używa. Jest całkiem elastyczna.
~aete
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Nie zauważyłem żadnych problemów, działa płynnie, szybko i nie mam z nią żadnych problemów. Nie zauwazyłem haczenia, wsteczny wchodzi za pierwszym razem itd.
~Jędrzej
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
Biegi wchodzą miękko, nigdy żadnych problemów. Może drążek zmiany mógłby być krótszy, ale to nie auto sportowe... Dałbym 4,5 ale nie ma takiej opcji.

Usterki Kia Shuma I

Kia Shuma I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~scichy58@tlen.pl
Hatchback 1.5 i 16V 88KM 65kW
mam porównanie z accentem, skodą, lanosem - tragedia, wczesniej z mazda 626 i fordem sierrą, shumka - super - wajcha w dwa paluszki i go...