Lista ocen Kia Sportage I Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW 1994-2002 (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djkamilo@o2.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Mimo tego że przy przebiegu 177tyś km autko ciągnie olej to spalanie lpg skwencji na poziomie 13l/100km, może po remoncie silnika spadnie ale i tak nie jest źle, tylko te ceny paliw!!!! Paranoja!!!!!!!!!!! Spalanie rzędu 16l lpg mierzone podczas jazdy w zime przez liczne zaspy z zapiętym reduktorem, max bieg to 2 więc nie było lekko );-)
~maciasty@tenbit.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Potwór na paliwo (dlatego przerobiłem go na gaz). Ceny przeglądów i napraw znośne, niestety skuteczność mechaników tragiczna. Serwis na Kołobrzeskiej w Gdańsku przy dwóch przeglądach z rzędu coś tak spartaczył, że za każdym razem wracałem do nich na lawecie (na trzeci pojechałem gdzie indziej :)
~Look7
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Zbiornik paliwa jest drogi. Oryginał gnije bo jest między wałem i ramą. Jak tam napcha błota to gnije. Można kombinować jakiś zamiennik, np. z malucha i zewnętrzna pompka. Ja kupiłem oryginał i dobrze go zabezpieczyłem. Poza tym odpukać nie ma większych awarii.
~aju
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Cena zakupu może wydawać się okazją jednak zadbane egzemplarze kosztują już nieco więcej. Części ogólnie są tanie, choć występują też drogie elementy, najczęściej dotyczące napędu przedniego (po zmianie na blokady manualne problem znika) Spalanie jak na silnik 2.0 jest spore.
~Filip
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Auto jest bardzo dorgie w użtykowaniu nie dość że częsściej trzeba było z nim jeździć do seriwsu niż gdziekolwiek indziej. Zużycie paliwa w benzynie było w mieście na poziomie ok. 17l a na LPG to było ok. 20 l na 100KM
~Sewerynkkk
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Zużycie w mieście 15-17 l LPG w trasie 13 - 15 ceny przeglądów w serwisach - przeciętne; z uwagi na dużą pracochłonność koszty naprawy np. przy wymianie przednich amortyzatorów są dość wysokie - częsci również kosztują niemało
~krzysioww
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Czy od jakby nie było terenówki można wymagać ekonomiki? Jak na 2 litry i opór powietrza podobny do szafy pancernej to nie jest tak najgorzej. Z 4 metrową przyczepą campingowa ok. 17 l LPG.
~las7@vp.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
już 70 tys.km.przejechałem z instalacją gazową ,spalanie gazu 12-14l/100km .nigdy nie spalił powyżej 14 litrów.Częśći nie są drogie -ostatnio kupowałem amortyzatory gazowe po 200zł/szt.klocki 100zł
~kmk
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
NO, mało nie pali, a jak na terenówkę - to nie tak dużo. Ceny cześci, zależy gdzie się kupuje :-) Kumplel ma opla Astrę (bardzo popularny przecież) a cześci wcale nie tańsze...
~wlasciciel KIA sportage 1996 2.0 LPG
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
a wiec gazu 14 w srednim spalaniu trasa 11-12 ceny czesci uzywanych oki!!! jest tego pelno i za rozsadne pieniadze!!!!tylko ze jaa mam zwykly gaz nie zadna sekwencje!!!!
Kia Sportage I Standard