Lista ocen Łada Samara 2109 (164) - Silnik

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Towarzysz.M
2109 1.5 75KM 55kW
jezdzilem ruska wersja Lady 21099 z przez pol roku poniewaz pracuje w Rosji. Mój pierwszy samochód słuzbowy odstalem go gdy miał 10000 km (z 2004 r). Ludzie masakra .... raz jadac w deszczu odpadly mi wycieraczki, zawsze którys zamek od drzwi nie dzialal czasami wszystkie (auto z centralnym zamkiem) czasami wchodzilem przez bagaznik... ale co tam. Odpalanie nawet zima (-30) calkiem dobre tylko czasami rozrusznik sie zawieszał ale to nie...
~OWP1 gnysiu1@gazeta.pl - można pisać jak ktoś ma jakieś pytania
2109 1.5 75KM 55kW
Niskie spalanie ( na trasie można zejść do 6.5 l, a dotego seryjny wskaźnik zużycia paliwa). Bardzo zrywny i elastyczny (Kadet-a, Golfa 1.3 zostawia daleko z tyłu). Niezniszczalny - mój ma 200 000 km (160 000 przejechałem ja) przy 180 000 km wymieniłem gaźnik (320zł) i to wszytko co na tym dystaniie zrobiłem. Ale głośny jak cholera i lubi wbrować na wolnych obrotach. Aha ciekawostka, w konstruowaniu silnika brali udział inżynierzy Porsche!...
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Trudno wymagać od takiego silnika (gaźnik) osiągów nowoczesnych aut z wtryskiem, ale taki niewyżyłowany jest w zasadzie bezawaryjny. W przeciągu kilku lat użytkowania można się tak nauczyć operować gazem i biegami, że niejednokrotnie potrafiłem 'wystrzelić' spod świateł zostawiając w tyle inne diesle i benzyniaki nie umiejących wykorzystać możliwości swoich silników. Niezawodny start w zimie nawet podczas siarczystego mrozu.
~memed
2109 1.5 75KM 55kW
Silnik dopiero przy wysokich obrotach wykazuje swą moc . Na niskich jest strasznie mułowaty.Za mało elastyczny. Jak się wkręci na obroty, to nie ma sobie równych w tej klasie;) Pozatym nie bierze mi w ogóle oleju i nie ma wycieków. Zimą przy -20 odpalał za 1 razem, ale na benzynie. Jest w bardzo dobrym stanie jak na 13 letnią jednostkę wprost spod ręki inżynierów Porshe(to nie żart).
~Terminator® (strefa217@poczta.onet.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
76KM wiele nie jest, ale porownujac osiagi z Polonezem, Skoda, czy podobnymi wozami tej klasy - wystacza :))) Od 0-100 zmierzylem - 12.00 sek. Vmax=175km/h. Biegi: 1. 0-45, 2. 20-80, 3. 40-125, 4. 50-140, 5. 60-175. Rzeczywiscie silniczek sprawuje sie swietnie w gornej granicy obrotowej (3500obr/min.). Praktycznie spod swiatel mozna powalczyc z kazdym silnikiem 1600, nawet z wtryskiem!
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
No coz - moja Lada jest nieco stara - dopuki silnik sie nie rozgrzeje to nie jest to kultura lecz "hamstwo" pracy silnika :-) jak zamkne oczy czuje sie jakbym siedzial w starze :D Za to jak na 15 letni silnik 1.3 ma calkiem niezlego kopa, raz udalo mi sie osiagnac "setke" w 14 sekund ;-) Fajne brzmienie - widac ze projektowany przez Porshe (fakt autentyczny)
~CzuM(sfirusss-82@tlen.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Silniczek w Łajdaczce jest niezły jak na taką klase,małozawodny a jak ktoś potrafi ustawić odp skład i dawke paliwa i wstawi sportowy tłumik z wolnym przepustem(tylko końcowy tłumik) to nawet Lanos 1,6 zostaje(mimo równego kierowcy) Głośno sie robi wtedy - ale cos kosztem czegoś... ogółem to złego słowa nie powiem mimo że mi jeden zawór klepie lekko ale przyzwyczaiłem sie.
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Jak na silnik ktory powstal na przelomie lat 80/90 to rewelacja !!!! Niezwykle mocny , szkoda ze tylko do 130 km/h bo potem juz o wiele wolniej sie rozpedza, no i co najwazniejsze niezawodny, o czym swiadczy liczba przejechanych kilometrów !!! silnik ma bardzo dobre smarowanie i prawie w ogole nie bierze oleju !!!! Przydalaby sie lepsza elastycznosc na malych obrotach.
~8szymon8
2109 1.3 64KM 47kW
Z silnika 1.3 wiele wyciągnąć się nie dało ale na jeżdżenie w mieście bądź wypady weekendowy w sam raz. Co do wyprzedzania to jest możliwe ale z redukcją o jeden lub dwa biegi. Mój silnik miał przejechane 168600 km bez remontu. Przez ostatnie kilka tysięcy olej zaczynało już \'\'brać\'\' (około 0,5l/1000km) ale poza tym nie narzekałem.
~fredek
2109 1.3 64KM 47kW
Jak na 200tys przebiegu, z czego prawie polowa na gazie to naprawde super :) nie jest idealny i slychac ze juz swoje przeszedl ale jezdzi, da rade rozpedzic go do 130 na trasie, a to tylko 1.3 w gazie. Na pewno mniej mulowaty od Poloneza czy Skody. Jedyny minus to rozrzad kolizyjny, wiec jak pojdzie pasek to lipa na calego :(
Łada Samara 2109