Lista ocen Łada Samara 2109 (139) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Można powiedzieć, że stworzony na nasze dziurawe drogi. Po tylu kilometrach nic jeszcze się nie rozleciało. Żadnych luzów czy pęknięć. Co najwyżej jeden amortyzator zaczął puszczać. Fakt, nie rozpieszcza wygodą, ale przyzwyczaiłem się. Odczuwam co się dzieje na drodze i wiem na co stać maszynę w trudnych warunkach. Trzeba uważać na układ hamulcowy. Chodź do niczego nie doszło to warto wymienić wszystkie stalowe rurki na miedziane zanim te...
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
Calkiem niezly uklad jezdny, dobrze trzyma sie drogi, w starszych egzemplarzach polecam wymienic gałki wachaczy - koszt galek ok 23 zl a mozna sobie zaoszczedzic sporo problemow - mi odpadlo kolo :D Dodam ze amortyzatory mam oryginalne, nigdy ie wymieniane - przebieg auta - 240 tys km, na przegladzie powiedzieli ze wogole nie zuzyte,
~PePis!
2109 1.5 75KM 55kW
szczególnie na łysych kapciach firestone-a poprostu lata na każdym zakręcie, dlatego większość szybko pokonywanych przezemnie zakrętów branych jest bokiem, a do tego łyse firestone-y grają tak pięknie na ciepłym asfalcie ze nawet przy bardzo wolnych prędkościach ludzie sie ogladają co za wariat jedzie
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Zawieszenie praktycznie niezniszczalne na polskich trudnych drogach ! Mam oryginalne 14 letnie zawieszenie i spisuje sie rewelacyjnie. Auto dobrze trzyma sie w zakretach jednak do sportowej jazdy zawieszenie jest zbyt miekkie . Przeswit powoduje ze wjedziesz tym autem wszedzie !!!!
~fredek
2109 1.3 64KM 47kW
Tu sie miedzy przecietnie a dobrze... Jest stabilna, powyzej 100km/h trzyma sie dobrze drogi, minusem jest fakt ze trzeba nauczyc sie nia skrecac, Do wymiany mam przeguby, ktore sa czesta przypadloscia lady, ale jeszcze da sie jezdzic :)
~Akuku
2109 1.3 64KM 47kW
troche głośna ale komfortowo bierzmy pod uwage to że zawieszenie i silnik są od porsche tylko ZSRR troche przerobiło zawieszenie na ich potrzeby czy samochód stał sie wyższy i silnik uzyskał wiecej nM ale kosztem konima-chanicznych
~Shogun
2109 1.3 64KM 47kW
zawieszenie oki tylko strasznie składa samochód na ostrych zakrętach, kierownica pierwszego dnia zmieniona na mniejszą sportową i jakoś się kręci.od pół roku "przeskakuje" progi zwalniające i wszystko trzyma się:)
~Terminator® (strefa217@poczta.onet.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Jak dla mnie bomba! Naped na przod daje olbrzymia przewage nad wozami z napedem na tyl. Nie ma mowy o blednym prowadzeniu po koleinach, na sniegu czy niezbyt przyczepnej nawierzchni idzie jak czolg. Wyprzedzanie bez problemu!
~Aerandir ( konrad-ek1986@o2.pl)
2109 1.3 64KM 47kW
przy obciążeniu 5 osób jechałem jakiąś 50 w zakręt... za późno chamować zacząłęm...:D ale autko tylko odrobinke się wychyliło... może dlatego, że poprzedni właściciel wymienił niedawno zawieszenie...:P
~Samary-tanin
2109 1.3 64KM 47kW
Czołg T-34. Nie ma krawężnika, dziury, kałuży której nie pokona. Kupiłem z przebiegiem 100 tyś. i przez 3 lata i następne 160 tyś. wymieniłem tylko przegub i osłony. Przeglądy przechodziła bez problemu.
Łada Samara 2109